Turkcell SMS Paketleri Rahatsız Edilmeye Zemin Hazırlıyor.

Tolga A. |

Turkcell mevcut SMS tarifeleriyle insanların taciz edilmesine zemin hazırlıyorlar. Yaptığım araştırmalardan edindiğim bilgilere göre; kötü niyetli biri yeni bir hat alıp 3000-5000 sms paketlerine üye oluyor, hattını vınn ile bilgisayara bağlayarak kişisel kullanım için alınmış hattıyla binlerce kişiye reklam mesajları gönderiyor ve sonra hattı çöpe atıp yeni bir hat alıyor.

Bu süreç böyle tekrarlanarak gidiyor, operatörlere de BTK'ya da şikayet etmeme rağmen herhangi bir çözüm getirmeye yanaşmıyorlar. Bu konuda yasal çalışan şirketlerin gelir kaybına, kişisel bilgilerin ticaretine, insanların taciz edilmesine zemin hazırlıyorlar. SMS paketlerinin boyutları kısıtlanmalı.

Etiketler :

İstenmeyen Reklam Mesajları Kampanya/Promosyon SMS Hizmeti

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Tolga A.
  22 Mayıs
  10:17

  Sorun tamda bu zaten, arayıp biz birşey yapamayız diye bilgi veriyorsunuz ama SMS paketleriniz suistimal edilmeye devam ediliyor, kimse birşey yapamıyor. Forumlara girip bakın binlerce insan bu reklam SMS leri yüzünden mağdur oluyor. Bu da bir sosyal sorumluluk değil midir? Ya yeni açılmış hatların SMS kullanımına bir denetim getirmeli yada sms paketlerinizi kısıtlamalısınız. Siz çözüm getiremezseniz kim getirecek? Savcılığa suç duyurusundan bulunsak ne olacak yüzlerce böyle gönderilmiş SMS var telefonumda, hangi birini şikayet edicem, alınan hatları kendi üzerlerine aldıklarını da zannetmiyorum...

 • 22 Mayıs
  09:57

  Müşterimizin Müşteri Hizmetlerine ilettiği talebine istinaden inceleme yapılmış olup, müşterimize 24.03.2014 tarihinde bilgi verilmiştir.

  Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize musteri.hizmetleri@turkcell.com.tr adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir.

  Saygılarımızla,

  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.