05 Ocak 2015

Turkcell SMS İle İnternet Bankacılığı Üzerinden Şifre Yanıltıcılığı!

15.12.2014'de Halkbank internet bankacılığını kullanmak üzere SMS ile gelen şifremle giriş yaptım. EFT yaparken SMS ile gelen şifre istendi. Gelen şifreyi girdiğimde şifre hatalıdır dendi. Tekrar gönder butonuna bastım. Gelen SMS başlığında halkbank3d yazıyordu. SMS içeriği ise şu şekilde;
ofmn3*** referanslı Turkcell firmasında 15.12.2014 11:09 tarihli 180.00 TL tutarındaki işleminiz için tek kullanımlık şifreniz xxx. Sms başlığında halkbank3d yazdığından şifreyi girdim. Şifre hatalıdır yazısından sonra tekrar şifre istediğimde bu SMS formatında 2 SMS daha geldi ve hesabımdan 180 + 180 = 360 TL olmak üzere para çekildi. Turkcell kullanıcısı değilim. Yanıltıldım.

Güler 217 Okunma

Cevaplar

  • Güler 14 Ocak 2015

    Ne 2 defa arayan oldu ne de mail adresime tarafınızdan mail geldi. Tarafınızdan hiçbir hareket göremedim.

  • Turkcell Temsilcisi06 Ocak 2015

    Müşterimizi 06.01.2015 tarihinde GSM numarasından iki kez aradık ancak ulaşamadık. Bunun üzerine, müşterimizin e-mail adresine şikayeti ile ilgili bize ulaşması gerektiğini belirttiğimiz e-mail gönderilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

  • Turkcell Temsilcisi05 Ocak 2015

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön