22 Nisan 2013

Turkcell Pasaport Kaydı Yapılan Telefonun Kaydını Sildi!

05/04 tarihinde 013349009714300 IMEI numaralı telefonu Güneş İletişim Oruç Reis Mah. Barbaros cad. No:264/A Yüzyıl Raşit Gürcan adlı kişinin pasaportuna kaydedildi. 12/04 tarihinde kaydı yapılmış telefonun 17/04 de kapanacağıyla ilgili sms geldi. Btk telefonun Turkcell bayisi tarafından kayıdın iptal edildiğini belirttiler.

17/04 tarihinde bayiyle tekrar görüşmemizde pasaport sahibinin 13/03de Türkiye'ye giriş yaptığı için tekrar kayıt yapmanın mümkün olamadığını söylemiştir. Bayi çalışanların kaydın Turkcell'den kaynaklanan teknik hatadan iptal edildiğini belirtmişler.

Btk belgelerin dilekçeyle birlikte kendilerine gönderilmesini istemektedir. Belgeleri tekrar toparlayıp kendim Btk ya kargo ile gönderdim. Tabiki bu esnada telefonumda kapanmış oldu. Yaklaşık 1 haftadır Turkcell in hatasından kaynaklanan işlem için uğraşıyorum.

Barış 99 Okunma

Cevaplar

  • Turkcell Temsilcisi23 Nisan 2013

    Yurt dışından getirilen cihazların IMEI numaralarının kayıt edilmesi BTK tarafından belli kurallar çerçevesinde sağlanmaktadır. Turkcell İletişim Merkezlerimiz sizlere bu konuda yardımcı olmakta ancak olumsuz bir durum yaşanması halinde Bilgi Teknolojileri Kurumu'na başvurmanız gerekmektedir. Bu süreçle ilgili BTK Bilgi İhbar Merkezi'nin 0(312)2322323 numaralı hattından bilgi alabilirsiniz. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön