14 Ekim 2014

Turkcell Müzik Video Servisine İstek Dışı Kayıt Ve 71 TL Ödeme Zorunluluğu!

27. 08. 2014 tarihlerinde Müzik Video servisi adı altında bir servise aboneliğimin yapıldığına dair bir sms aldım. Tabi sahte mesaj diye dikkate almadım. Hatta geri sms atarsam bir hile olabileceğini düşündüm. 12.10.2014 tarihinde faturam kesildi ve katma değerli servisler adı altında 71 TL tutarında bir meblaa görünüyordu.

Müşteri hizmetlerinin belirttiğine göre 10092012, 17092014, 24092014, 01102014 ve 08102014 tarihlerinde aynı saatte bu servisi kullanmışım. Ne hikmetse birer hafta arayla aynı saatte kullanmışım bu servisi. Bu servise hiçbir zaman abonelik onayı vermediğimi ve kullanmadığımı belirtmeme rağmen ödeme yapmam isteniyor. Bir an önce sorunun çözülmesini istiyorum.

Mustafa 1.171 Okunma

Cevaplar

 • Mustafa23 Ekim 2014

  Şikayetim halen geçerlidir.

 • Mustafa17 Ekim 2014

  Bugün müşteri hizmetlerinden aradılar ve aboneliğin internet üzerinden yapıldığını örneğin bir pop-up mesajı olarak gelebileceğini belirttiler. Ne yani ben her websitesi çeşitli pop-up ve reklamlar yayınlıyorlar. Böyle durumlarda Turkcell benim aboneliğimi yapmak zorunda mı? Bir pop-up çıktı diye onayım alınmadan abonelik nasıl yapılabilir. Bir önceki faturamda da 29TL görünüyor. Toplamda benden 100TL servis ücreti alınmış ve bu ayda abonelik iptaline kadar ki haftaları isteyecekler. 02129873020 nolu telefondan ilgili firma ile görüşmem istendi; fakat bu numarada sadece abonelik onayı ve iptali seçenekleri mevcut. Eğer Turkcell müşteri kaybetmek istiyorsa müşterilerinden zorunlu abonelik yöntemiyle para talep etmesi çok doğru bir hareket. İş ortağı bahanesiyle abonelik yapıp daha sonra Turkcell çözemiyor sorununuzu demek en kolay kaçma yolu tabi. HATTIMI BAŞKA BİR OPERATÖRE TAŞIYACAĞIM. UMARIM AYNI YOLLA MÜŞTERİLERİNDEN PARA KOPARIP MÜŞTERİ KAYBETMEYE DEVAM EDER DE HERKES TURKCELL'İN NASIL BİR ŞİRKET OLDUĞUNU ANLAR.

 • Mustafa16 Ekim 2014

  Merhaba, Tarafıma bilgilendirme yapılmamıştır. Sadece abonelik iptali yapılmıştır. Şikayetim halen geçerlidir. İlgili aboneliği başlatmadığımı ve kullanmadığımı belirtiyorum. Zorunlu yapılan abonelik dolayısıyla faturama eklenen 71TL bedelin silinmesini talep ediyorum. İyi günler...

 • Turkcell Temsilcisi16 Ekim 2014

  Müşterimizin Müşteri Hizmetlerine ilettiği talebine istinaden inceleme yapılmış olup, müşterimize 12.10.2014 tarihinde bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Mustafa16 Ekim 2014

  Merhaba, Son ödeme tarihine az kaldı. Şikayetimin sonucunda 71TL tutar ne zaman faturamdan düşülecektir. Bilgilendirmenizi rica ediyorum. İyi günler...

 • Turkcell Temsilcisi14 Ekim 2014

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön