02 Nisan 2016

Turkcell Lenovo Vipe x2 Turkcell ROM ve 4G Sorunu.

1998 yılından beri Turkcell kullanıcısıyım. Turkcell'den taahhüt ile aldığım aldığımda reklamlarında 4G olduğu belirtilen telefonun Turkcell tarafından 4G uyumsuz olduğu söylendi. Ayrıca aldığım telefonun ROM'unun Turkcell tarafından değiştirildiği Lenovo ROM'unun silindiğini (android 5.1 Lolipop) güncellemesi telefonuma gelmediğinde öğrendim. Lenovo firmasını aradığımda telefonumun 4G özellikli olduğu ve update sorunumun Turkcell tarafından halledilmesi gerektiği söylendi. Ancak TİM ve internet üzerinden tekno danışmanlarla konuşmama rağmen onların bu konuda yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler. Sonuç koca sıfır.

Tuncay 144 Okunma

Cevaplar

  • Tuncay05 Nisan 2016

    Telefonumu TİM den değil internetten Turkcell hesabım üzerinden aldım bu durumda Turkcell sorumlu satıcı firma olmuyor mu? Ayrıca Turkcell ROM yüklemesini Lenovo firması mı yaptı? 4G olduğu belirtilen telefon niçin Turkcell sisteminde 4G olarak görünmüyor?

  • Turkcell Temsilcisi05 Nisan 2016

    Turkcell İletişim Merkezleri'nden alınan cep telefonunda ve aksesuarlarda oluşacak arızalar ve/veya herhangi başka bir sebeple ürün iadesi, arızalanması, değiştirilmesi vb. talepler durumunda sorumluluk, satışın yapıldığı mağazaya, üretici ve ithalatçı firmaya aittir; Turkcell İletişim Hizmetleri'nin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Teknik Servis şikayetlerinizi ilgili firmanın müşteri hizmetlerine iletebilirsiniz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

  • Turkcell Temsilcisi02 Nisan 2016

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön