21 Şubat 2013

Turkcell İnternet Paketim Olmasına Rağmen Ücretlendirdi!

2011 Kasım ayında Turkcellin sarı kutu kampanyasından, hem 6 aylık facebook aboneliği aldım hemde, 1 aylık 50 Gb internet kullanım aboneliğini bedava olarak aldım. 1 aylı internet aboneliğim bittikten sonra, 6 aylık facebook aboneliğimi kullanmaya başladım.

Fakat 6 aylık face aboneliği hediye olduğu halde her ay 5-7 Tl. arası internet kullanım ücreti faturama yansımaya başladı. müşteri temsilciliğine yaptığım itirazlar üzerine bana Turkcell wap ile faceye bağlanmam söylendi.

2 aydır bu şekilde bağlandığım halde ocak ayı faturama yine 6 tl. ücret geldi. yine itiraz ettiğimde facede internet kullanımı olarak sistem ücretlendiriyor dediler. face de müzik ve videoları açmadığım halde ücretlendirdi.

İbrahim 40 Okunma

Cevaplar

  • İbrahim22 Şubat 2013

    Turkcell hala facebook dan başka internet kullanılmış diyor. ben facenin anasayfasından başka bağlantılara girmiyorum. video ve müzikleri açsam ayrıca üvretlendirileceğimi biliyorum. bunları kullanmadığım halde ücretlendiriliyor. burada turcellin hatası var. bunu kendileride kabul ediyor. ama ücreti iade edimiyoruz diyorlar. müşt. temsilcileri. bu sorunu çözmeleri grekir. çözemiyorlarsa 6 aylık bedava face aboneliği diye tüketiciyi kandırmasınlar...

  • Turkcell Temsilcisi21 Şubat 2013

    Facebook'ta yer alan ancak Facebook dışı sunuculara bağlanarak çalışan üçüncü parti uygulama ve içerikler için yapılan kullanım, müşterimizin internet paketi varsa paketinden yoksa kendi mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilir.Facebook paketine dahil olmayan ücretli içerikler (Örnek: youtube videolari) ve telefonunuza uygun facebook uygulamaları ile ilgili detayli bilgi için http://trcll.im/TU5H0 linkine ücretsiz tiklayabilirsiniz. Facebook ücretlendirme nedenleri aşağıdaki şekilde olabilmektedir. - Kullanılan cihaz smartphone (iPhone, Android vb) ise, arka planda çalışan uygulamalar/güncellemeler internet kullanımı yapabilir . - Facebook sayfası dışındaki uygulama marketlerinden indirilmiş olan (Nokia OVI gibi) Facebook uygulamalarından bağlanıldığında ücretlendirme olabilmektedir . -Arama motorlarından (Google, Turkcell-im vb) Facebook aratılıp bağlanıldığında Facebook’a tıklayana kadar başka bir sitede veri alışverişi olması nedeniyle ücretlendirme olabilir. - https://facebook.com şeklinde güvenli bağlantı yapıldığında ücretlendirme olabilir. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön