10 Nisan 2015

Turkcell İnternet Kullanım Detayı!

İnternet 12 (modem olarak kullanma) işleminde aşırı MB düşümü meydana gelmiştir. Müşteri hizmetlerini aradığımda güncelleme, video. Kullanım yapmışsınızdır diyor. Güncellemeler onayıma tabi, hem telefonda hem tablette yapılan tek işlem oyun oynamak. Normal şartlar altında KB düşerken dün akşam 23.22-23.32 arası 546.456 KB kullanım yapıldığı görülüyor. Müşteri hizmetleri sadece internet 12 kullanımı olarak gördüklerini söylüyorlar.

Yani Turkcell hizmet vermiyor, çözüm sunmuyor, açıklama getiremiyor.
Diğerlerinde olduğu gibi bu mesaja da otomatik bir cevap verecekler ve çözümsüzlük devam edecek.

İbrahim 533 Okunma

Cevaplar

 • İbrahim 16 Haziran 2015

  Yine aynı sorun. Onca zamandır bir gelişme de yok. Hala tatmin edici bir cevap verilemiyor yani Turkcell bu konuda form vb.. doldurulmus olsa da işleme koymamış ya da sonuç ortaya koyamamıştır. Bir de farklı GSM operatörü deneyelim.

 • İbrahim 14 Nisan 2015

  Yapılan bilgilendirmede (ki açıklamanız varsa buraya yazın aramayın desem de otomatik işlem) internet12 (modem olarak kullanma) dışında içerik görüntülemesinin yani bu MB dusumunun esas nedeninin görülemediği, sadece önceki uygulamalardan kalma bir önbellek kullanımının olabileceği dışında bir açıklama yapılmamıştır. Evet önbellek kullanımı olabilir ancak bu kadar aşırı bir MB düşümüne yine de açıklama getirilememektedir. Talebim modem olarak kullansak da en azından internet 12 diye genelleme yapılması dışında video izleme ya da download yapıldığının da görüntülenebilmesi biraz daha tatmin edici bilgi verilebilmesi için sistemin gözden geçirilmesidir. Bu gibi mağduriyet durumlarında da açıklama getiremiyorsa Turkcell en azından maduriyeti giderici geri ödeme vb. Bir düzenleme yapılmasıdır. Turkcell, hatanın kendi sisteminden ya da görevlilerinden kaynaklanması durumunda düzenleme yapıyor. Fakat kanıtlayamadığımız için şu anda bu mağduriyetin kendi hatasından olduğunu kabul etmiyor. Basitçe soruyorum. İndirme, yükleme, video izleme, güncelleme olmamasına rağmen 20 dakika içinde 500 MB'dan fazla kullanım nasıl yapılabilir?

 • Turkcell Temsilcisi14 Nisan 2015

  Müşterimiz ile 14.04.2015 tarihinde aranarak görüşülmüştür. Müşterimize internet kullanımı hakkında bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • İbrahim 10 Nisan 2015

  Yine otomatik bir mesaj ama açıklama yok. İletide yazdığım saatler arasında sürekli bir 23.8 mglık kullanımdan bahsediliyor ama içerik görülemiyor. Lütfen beni aramasınlar bir açıklamaları varsa bu mesajın altına yazsınlar. Talebim budur ve mağduriyetimin giderilmesidir. Ki pek umudum yok. Bu nedenle de en kısa sürede operatörümü değiştireceğim.

 • Turkcell Temsilcisi10 Nisan 2015

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön