Turkcell Hat Devir İşlemleri Ücret Talep Ediyor!

Oğuz K. |

Kullandığım hattı kendi üzerime geçirmek için Turkcell İletişim Merkezine gittim ancak işlemin 38 TL karşılığında yapılacağını söylediler. BTK'nın açıklamasına göre 1 Ekim 2013 tarihine kadar bu işlemin ücretsiz yapılacağını belirtmeme rağmen işlemi ücretsiz yapma yönünde olumlu bir sonuç elde edemedim. 532 numaralı Turkcell Müşteri Hizmetleri ile görüşmemden de sonuç alamadım.

Turkcell'i yasal olarak ücretsiz yapabileceğim bir işlemden ücret talep ettiği için ve yeni müşterilere hatları bedavaya dağıtırken 14 yıllık müşterisine böyle bir uygulamayı reva gördüğü için kınıyorum.

BTK'nın yayımladığı 26.09.2012 tarih 2012/DK-14/453 kararda işlemin ücretsiz olacağı açıkça belirtilmiştir.

Etiketler :

Abonelik Başvuru Personel Davranışı

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 06 Eylül
  12:26

  Müşterimizi 06.09.2013 tarihinde GSM numarasından iki kez aradık ancak ulaşamadık.

  Bunun üzerine, müşterimizin e-mail adresine şikayeti ile ilgili bize ulaşması gerektiğini belirttiğimiz e-mail gönderilmiştir.

  Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize musteri.hizmetleri@turkcell.com.tr adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir.

  Saygılarımızla,

  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş

 • Oğuz K.
  04 Eylül
  15:15

  Turkcell\'in şikayetimle ilgilendiği yok. Otomatik olarak standart cevap yapıştırıyor her şikayetin altına. Ben zaten yazımda 523yi aradığımdan söz etmiştim.

 • 04 Eylül
  10:26

  Değerli Müşterimiz,

  Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

  İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz.

  Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize musteri.hizmetleri@turkcell.com.tr adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Saygılarımızla,

  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.