Turkcell Haksız Ücret Yansıtıyor.

Nuri K. |

Turkcell'den 2 hattım var. Bende ve eşimde. Benim hattıma otomatik SMS tanımlıydı. 1 sms atarsanız 5 TL faturanıza yansır ve o ay için 100 sms kullanım hakkınız başlar. 22 Nisan tarihinde 2 dakika arayla 2 sms göndermişim görünüyor. Gönderdiğim kişi baldızım. Aynı saatte ve evin içinde olduğum birine sms göndermişim. Ne bende gönderilmişler de ne de baldızımın telde gelen bir sms var.

Eşime de T50 aldım, 20 Temmuz günü telefona simi taktık. Mesaj geldi, cihaz 2 GB internet hediyesi varmış. Ertesi gün kullanım detayına baktığımda mesaj 22:32 de gelmiş biz internete 22:26 da girmişiz görünüyor. Üstelik 21 Temmuz da da kendi numarama 1 adet sms göndermişim. Her ikisini BTK'ya şikayet ettim.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Nuri K.
  31 Temmuz
  14:15

  Evet 532'den arandım. İlk şikayetimdeki SMS ücretini yani 5TL'yi iade edeceklerini ilettiler. İkinci hattımdaki SMS kullanımına da bakacaklar. Ama internet kullanımına yapacak bir şey yok dediler. Buradan bu sayfayı okuyan Turkcell abonelerini uyarıyorum. İnternet üzerinden mutlaka kullanım detaylarını takip edin. Yaklaşık 43 milyon aboneleri var, 3-5 kuruş diye önemsenmeyen rakamı artık hesap edersiniz.

 • 31 Temmuz
  14:01

  Müşterimiz ile 31.07.2014 tarihinde aranarak görüşülmüştür.

  Müşterimize SMS ve internet kullanımı hakkında bilgi verilmiştir.

  Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize musteri.hizmetleri@turkcell.com.tr adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir.

  Saygılarımızla,

  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Nuri K.
  24 Temmuz
  10:48

  Kaç defa aradım Turkcell müşteri hizmelterini ama ne fayda. Çözüm sunulmazsa yasal yola kadar gideceğim. Çünkü ben ne yaptığımdan ne kullanığımdan çok eminim.

 • 23 Temmuz
  18:04

  Değerli Müşterimiz,

  Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

  İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz.

  Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize musteri.hizmetleri@turkcell.com.tr adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Saygılarımızla,

  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.