17 Mart 2016

Turkcell Habersiz Joliess Aboneliği Yapılmış!

Yaklaşık 20 yıllık Turkcell abonesiyim. Bu ay faturam beklemediğim şekilde yüksek geldi. Fatura detaylarımı incelediğimde katma değerli servise 28 TL ek ücret ödediğimi gördüm. Müşteri hizmetleri ile bağlantıya geçtim ve Joliess adlı bir üyeliğimden dolayı ödediğimi öğrendim. Benim böyle bir aboneliğim yok. Asla böyle bir talebim olmadı. Olayı detaylı incelediğimde telefonuma Joliess abonesi olduğuma dair bir mesaj geldiğini ve iptalini istersem Joliess iptal yazıp 6662'ye göndermem gerektiğini yazıyordu. Yani talebim olmadan Turkcell beni aylık 14 TL'ye bir servise abone etmiş ve katlayarak her ay düzenli ödüyormuşum. Müşteri hizmetlerine iptalini istediğimi söyledim ancak bana yardımcı olmadılar ve bir numara verip burayı aramamı söylediler. Biz hangi devirde yaşıyoruz ki insanlar isteği dışında ücretli servislere abone yapılıyor? Turkcell'den şikayetçiyim.

Güler 61 Okunma

Cevaplar

 • Güler 18 Mart 2016

  Daha önce de belirttiğim gibi ben üniversitede akademik personelim. Bölümüm gereği hastanenin -1. katında çalışmaktayım ve mesai saatlerinde cep telefonum çekmez. Ayrıca bana 532'den ulaşacağınız bir durum da yok. Yaptığınız hiç hoş bir şey değil. Sizin hiç kimseyi iradesi dışı bir paralı servise abone edip parasını almaya hakkınız yok. Pekçok kişi bu konuda şikayetçi internete bakarsanız görürsünüz. Bu benim Turkcell firması ile ilk hukuki işlemim de değil üstelik. Daha önce de böyle problemlşe karşılatım ve hukuki sürece başvurup paramı geri aldı. tabi ki çok yoruldum ve sinirlendim. Artık hizmetinizin tadı fazlasıyla kaçtı. Ben hukuki yollara başvurup, Turkcell aboneliğinden çıkacağım.

 • Güler 18 Mart 2016

  Ben 17.03.2016 tarihinde müşteri hizmetlerinden Nihat Bey adlı bir bey ile görüştüm ve daha önce de belirttiğim gibi bana yardımcı olmadı. Joliess aboneliğimi iptal etmek için bir telefon numarası verdi. Ben bir üniversitede akademisyen olarak çalışmaktayım ve benim isteğim dışı paralı gereksiz abonelikleri iptal etmek için telefon başında saatler geçirecek vaktim yok. Bu sizin suçunuz beni isteğim dışı bir servise abone edemezsiniz. Ayrıca internette pekçok mağdur olduğunu ve Nihat Beyin bana verdiği telefonla aboneliği iptal edemediğini gördüm.

 • Turkcell Temsilcisi18 Mart 2016

  Müşterimizi 18.03.2016 tarihinde GSM numarasından iki kez aradık ancak ulaşamadık. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Turkcell Temsilcisi17 Mart 2016

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön