19 Şubat 2013

Turkcell Gönderilen Grup Mesajların MMS Olarak İşlenmesi!

Cep telefonu numaramı değiştirmem dolayısıyla rehberimdeki kişilere numara değişikliğini bildiren metin içerikli toplu mesajlar gönderdim. Turkcell müşteri hizmetlerinden aldığım bilgilere göre Android işletim sistemli telefonum toplu SMS'leri MMS olarak gönderdiği için 176TL'lik bir fatura çıkarılmış.

Turkcell, problemin telefon kaynaklı olması dolayısıyla faturada herhangi bir düzeltmeye gitmeyeceklerini söyledi. Ancak gönderdiğim mesajlar alıcı telefonlarda MMS değil "metin mesajı" yani SMS olarak görünmektedir. Bu durumu kanıtlayan ekran çıktılarını ekte bulabilirsiniz. Basit bir numara değişikliği bildirimi işleminin bu kadar pahalıya mâl olmasını takdirlerinize sunarım.

Fahrettin 235 Okunma

Cevaplar

  • Fahrettin20 Şubat 2013

    Gönderdiğim SMS'lerin alıcı telefonlarda MMS değil SMS olarak alındığını belirtmeme ve bunu kanıtlayan ekran çıktıları paylaşmama rağmen yanlışlığın düzeltilmesine yönelik değil, bir daha tekrar edilmemesine yönelik standart bir cevap veriliyor. Çok net bir şekilde Turkcell'in hatalı olduğunu düşünüyorum. Zaten verilen linkte gönderilen mesajların MMS olarak iletilmesinden bahsediyor. Daha önce de belirttiğim gibi iletiler, alıcı numaralara SMS olarak iletilmiştir. Lütfen durumu teknik olarak inceledikten sonra bir cevap veriniz.

  • Turkcell Temsilcisi20 Şubat 2013

    Müşterimizin Müşteri Hizmetlerine ilettiği talebine istinaden 18.02.2013 tarihinde IOS 6 ve Android Cihazlar ile SMS gönderirken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi verilmiştir.Konu ile ilgili web sitemizde http://www.turkcell.com.tr/bireysel/yardim/sayfalar/duyurular/iphone-ile-sms-gonderirken-dikkat-etmeniz-gereken-noktalar.aspx linkinde detaylı bilgi yer almaktadır. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön