24 Ekim 2016

Turkcell Gecikmeli Tamir!

19/09/2016 tarihi itibariyle alanyum Tulukcell bayisine tamir için vermiş olduğum telefon 1 aydır geçmiş olmasına rağmen tamir edilemedi. 1 hafta önce gönderdiler fakat telefon tam olarak yapılmamış kamerası çalışmıyor. Göndermelerinin sebebi de büyük ihtimalle yasal süreci aşmamak için işlemi bitmemiş telefonu gönderdiler. KVK arıyorum süreç devam ediyor diyorlar. Müşteri profilime bakarsanız 3 faturalı hat ve tüm telefonları da bu bayiden alan biri olmama rağmen bayi bir geçici telefon bile vermedi. Ellerinde telefon olmadığı söyledi. Tamire gitmiş olan cihazların yerine telefon verilmesi mecburi olmasına rağmen. Bende servisçiyim 5 saatlik bakıma gelen aracın yerine emanet araba veriyoruz. 35 gün insanları telefonsuz bırakmak nasıl bir mantıktır anlamış değilim.

Erkan 220 Okunma

Cevaplar

 • Erkan17 Kasım 2016

  Alttaki yazışlamalardan da göreceğiniz üzere telefonun tamir süresi 20 işgünü geçmiş olmasına rağmen (toplamda 2 aya yaklaştı) Alanya tulukcell alanyum bayiniz telefon bedelini ödemeyi reddediyor ve tüketici mahkemesine bizi yönlendiriyor. Bu süreç içinde bayı-Turkcell ve KVK ciddi anlamda ilgi görmediğim için kızdığım için tüketici heyetine gerekirse mahkemeye başvurarak bu parayı zaten sizden alacağım. Eğer bana ödemeyi bayi direk yapsaydı ben farkını ödeyerek Samsung j7 alacaktım. Hem beni kazanmış hem de 19 – 12 – 6 yıl olmak üzere 3 faturalı hattı olan ve son 2 telefonunu da bu bayiden alan bir müşteriyi kazanmış olacaktınız. Ama şimdi ben heyetten çıkan sonuçla yine telefon alacam ama hemen bu dükkanın karşısındaki rakip şirketten. Böyle büyük bir şirketin müşteri memnuniyeti bağlamında bu kadar laçka çalışmasına da hayret etmiş durumdayım. Kazanılmış hakkı vermemek için müşteriyi git mahkemeye ver demesini sadece komik olarak değerlendirilir. Sözleşmem bittiği gibide sırf bu yaklaşım yüzünden 3 hattımıda iptal edeceğim.

 • Turkcell Temsilcisi26 Ekim 2016

  Müşterimizin Müşteri Hizmetlerine ilettiği talebine istinaden inceleme yapılmış olup, müşterimize 24.10.2016 tarihinde e-posta ile bilgi verilmiştir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Erkan24 Ekim 2016

  alltaki cevabı yazmışsınız. iyide benim cihazım T60 . yani turkcelin cihazı. ben şimdi gidip O makineyi siz nerede yaptırdınız diyemi araştıracam:) sabah sabah beni güldürdünüz allahta sizi güldürsün. ---------------------------------------- Merhaba, iyi günler dilerim, ismim Can. Tarafınızda istemeden oluşturduğumuz olumsuz hissiyat için, öncelikle üzgün olduğumu belirtmek isterim. Cihazla ilgili yaşanan sorunlar üretici (distribütör) firmanın sorumluluğunda olduğu için bu konuda bizim bir müdahalemiz bulunamıyor, üzülerek yardımcı olamıyorum. Seçtiğiniz cihazda sorun yaşamanız durumunda, garanti kapsamında olan sorunlarınız servis tarafından, herhangi bir ücret talep edilmeksizin çözümlenir. Garanti dışı cihazlarınız için ödeme ve diğer süreçlerle ilgili teknik servisin size ileteceği bilgilerin geçerli olacağını belirtebilirim. Cihazınız ile ilgili şikayetiniz konusunda cihazınızın distribütör firmasına başvurabilirsiniz. Turkcell İletişim Hizmetleri a. ş. Talep no.:'59580083'

 • Turkcell Temsilcisi24 Ekim 2016

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön