14 Temmuz 2015

Turkcell Garanti Sorunu!

9.2.14 tarihinde Turkcell'den aldığım LG Nexus 5 telefonum birden bozuldu. Kutuda telefonun garantisi Başarı göründüğünden, İstanbul'da Kadıköy Başarı'ya gittim. Şubenin bu modele bakmadıklarını ilettiler. Turkcell'le konuşmam sonrası telefonu, kargo ücretini benim ödemem ile Erzincan'a göndermem talep edildi! Telefon 22.6.15 tarihinde Başarıya ulaştı ve işleme alındı. 5 gün içinde durum bildirilemedi. 7.7.15 tarihinde telefonun bataryasında sorun olduğu, garantinin kapsamadığı ve 667 TL ücreti olduğu iletildi. Garanti dışı nedenini sorduğumda, "cihazın ana kartında ve kamerada oksitlenmeden, ana kart değişimi yapılacağı" oldu. İlkinde neden batarya dendi? Tutarsızlık var, garanti yok. Ayıp.

Enis 580 Okunma

Cevaplar

  • Enis 28 Temmuz 2015

    Merhabalar, haklı olduğumu bugün çok şükür öğrendim. Benim telefonumu garanti kapsamında Erzurum'a gönderten Turkcell'e teşekkür ederim. Telefonu arkadaşımın önerisi ile, Şengüller Maltepe şubesi teknik servisine götürdüm. 2 arkadaşım da LG g2 ve LG g3 telefonlarını getirmişti servise. g2 yazılım sorunu, g3 ekran sararması için getirildi. 3 telefonu da sorgusuz sualsiz imei kontrolleri ile aldılar ve toplam 35 dakika da 3 telefon tamir edildi! g3 komple ekran kasa değişti. g2 yazılım yüklendi. Nexus telefonumun sadece On-Off tuşu değiştirildi! Hepsi için hiçbir bedel ödemedik arkadaşlar. Bunu bilin. Bana iletilen batarya arızası! Ana kart hatası, 667 TL vs.. tamamen yalanmış. Bilin bunu.

  • Turkcell Temsilcisi25 Temmuz 2015

    Müşterimiz ile 21.07.2015 tarihinde aranarak görüşülmüştür. Müşterimize talebi hakkında bilgi verilmiştir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

  • Turkcell Temsilcisi14 Temmuz 2015

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön