22 Mart 2013

Turkcell Fazla Ücret Yansıtıldı!

Operatörümü Turkcell'den Vodafone'a taşıdım. Ve taşımadan önce Turkcell ile görüştüm, fatura kesim tarihimde 3 gün sonra taşırsam, yine aynı tarife bedeli mi yansıtılacak diye.Mevcut tarifenizin sadece 3 günlük tutarı yansıtılacaktır dediler.Mesela 99 liralık tarife kullanıyor isem, 3 gün için yaklaşık 11-12 TL gibi bir fatura yansıması gerekiyordu.Ancak gördüm ki 98 TL fatura yansıtılmış.

Mail ile kendilerine ulaştım ancak tenezzül edip tarafıma ulaşmadılar.Turkcell gibi kurumsal bir firmaya böyle ufak tefek şeylerle uğraşmayı yakıştıramadım açıkçası. İyi ki operatörümü değiştirmişim dedirttiler bana.

Cemil 16 Okunma

Cevaplar

  • Cemil16 Nisan 2013

    Dönülen yanıtı da paylaşsaydınız keşke, Türkcellin değerli müşteri hizmetleri... Siz paylaşamadığınıza göre ben paylaşayım ki, müşterileriniz görsünler, sizi tercih etmekten vazgeçenlere uyguladığınız güle güle kazığını. Müşteri hizmetleri beni aradı ve yüzsüz bir biçimde şunu dediler, siz tarife değişikliği ile ilgili soru sormuşsunuz, tarife değiştirirseniz paketin tüm bedeli yansıtılmaz. Ancak başka operatöre geçerseniz, kullanmamış bile olsanız, tarife paketinin ücretinin tamamı yansıtılır... Verdikleri cevap bu.. Siz bizi enayi mi zannediyorsunuz? Eğer böyle birşey söylemiş olsaydınız ben de tarifemi aylık 8 TL sabit ücreti olan,baz pakete alır, diğer operatöre geçişim tamamlanana kadar bu şekilde görüşmelerime devam eder, geçtikten sonra da sizin bana çıkardığını 8-10 lira gibi ücreti öder keyfime bakardım. Ancak sizin gibi büyük bir firmaya, en azından birçok kesim olarak büyük zannedilen bir firmaya bu etikten uzak davranışı yakıştıramadım. Zira büyüklük potansiyelle, müşteri sayısıyla değil, kaliteyle ve etik anlayışıyla değerlendirilir. Hakkımı helal etmeyerek iyi çalışmalar diliyorum.

  • Cemil25 Mart 2013

    Sonucu hakkında bilgi için bana ulaşılamaması gibi bir durum söz konusu değildir, mesleğim gereği telefonum 24 saat açıktır, ulaşamadık size şeklinde bir sms geldi bende aradım kendilerini, ancak herzamanki gibi, biz kullandığınız kadar yansır demedik, ücretin tamamı yansır dedik şeklinde basit bir açıklama yaptılar. Ücretin tamamı yansıtılır denmiş olsaydı geçiş işlemini bir dahaki fatura kesim tarihine yakın bir zamana ertelerdim. Enayimiyiz biz? Sadece Turkcell mi akıllı? Müşterilerinin iyi niyetlerini su istimal etme konusunda turkcell kadar azimli başka bir firmayla daha karşılaşmadım.Konuyla ilgili ses kayıtlarımız mevcut, konu hakkında hukuki olarak hakkımı arayacağım. İnsanları kandırmak bu kadar kolay değil. İyi çalışmalar.

  • Turkcell Temsilcisi25 Mart 2013

    Müşteri Hizmetleri'ne yapılan başvuruya istinaden inceleme sağlanmış ve sonucu hakkında bilgi verebilmek için 24.03.2013 tarihinde aranmıştır.Ulaşılamadığı için SMS ile bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön