04 Nisan 2013

Turkcell Faturalı Hattan Faturasıza Geçiş!

Faturalı hattan faturasıza geçtim. Son faturamı ödeyip, ilişkimi kesmeden önce faturalandırılmamış bir ödeme olup olmadığı ile ilgili 532'yi aradığımda 14.56 tl borcum olduğunu bunun devlete adıma peşin ödenmiş olan telsiz ücreti olduğunu söylendi. Geçiş yaptığım operatöründe bu telsiz ücretini benden almaya devam edeceğini ve hattı kapatmak istediğimi söylediğimde yinede bu borcu ödeyeceğimi söylediler.

An itibari ile turkcell.com.tr'in '' telsiz kullanım ücreti '' linkinde de yazdığı üzere '' faturalı hattan hazır kart'a geçen müşteriler sene sonuna kadar telsiz ücreti ödemezler '' ibaresini hatırlatır ve konunun çözümü konusunda yapılacak işlemler için şimdiden teşekkür ederim.

Burhan 15.531 Okunma

Cevaplar

  • Burhan08 Nisan 2013

    25.03.2013 tarihinde fatura hattan faturasıza geçmiş bulunmaktayım. Abonesi olduğum turkcell, yıllık telsiz kullanım ücreti adı altında tüm senenin ücretini benden tahsil etmek istemektedir. 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu 46. Maddesi, 5. fıkrasında parantez içerinde belirtildiği üzere ön ödemeli hatlar hariç kısmından anlaşılacağı üzere; bu ücretin tahsil edilmediği veya edilemeyeceğini belirtilmesine rağmen, Turkcell Müşteri hizmetleriyle tekrar tekrar görüşmelerimde kullanılmış olduğum 5078081578 nolu hattın 4. aydan itibaren ön ödemeli hat olarak kullanıldığını yada kapatılacağını belirttim. Buna rağmen Kurum mevzuata ayrıkı hareket ederek bu ücreti son faturaya yansıtacağını belirtmiştir.

  • Turkcell Temsilcisi05 Nisan 2013

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İletmiş olduğunuz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön