11 Eylül 2013

Turkcell Devir Aldığım Hattın Borcunu da Bana Ödetti!

Ağustosun 6'sında Turkcell hattımı üzerime aldım. Hattın eski kullanıcısı firma süper paket abonesi imiş. Ben devir aldıktan sonra ilk faturamda hem o firmanın son ay faturası olan süper paket ücreti hemde benim seçtiğim paketin ücreti vardı. Telefonla aradım ama dinleyen kişiler mantık çerçevesinde düşündüklerinde hak vermesine rağmen işleyişte böyle olduğunu söyleyerek geçiştirdiler.

Hakem heyetine vereceğim ama burada da paylaşmak istedim. Fatura etmekle kalmıyorlar, parasını ödediğim süper paketinde dakikalarını kullanmadan iptal edip yeni paketin dakikasına geçiriyorlar. Yani kullanmadığım paketin parasını benden almış oluyorlar. Haksız yere aldıkları paket ücretinin iade edilmesini rica ediyorum.

Kadir 58 Okunma

Cevaplar

  • Turkcell Temsilcisi16 Eylül 2013

    Müşterimizin Müşteri Hizmetlerine ilettiği talebine istinaden inceleme yapılmış olup, müşterimize 12.09.2013 tarihinde bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş

  • Kadir 14 Eylül 2013

    Bir yetkili ile görüştüm, kendisine sorduğum bir soruya cevap vermesi durumunda anlayışla karşılayacağımı belirttim, sorduğum soru şuydu; herşeye tamam desek bana fatura etttiğiniz ve kullandırtmadığınız süper paket ücretini devir alınan hattın tüm borçlarıda devir olur diye söyleyerek anlatmaya çalıştınız ben de hattın önceki sahibinin aynı paket için daha düşük ücret ödediğini bildiğimi neden bana fatura edilirken normal fiyattan fatura edildiğini sordum, cevap alabildim mi? tabiki hayır, bu noktada sistemleri çöktü malesef. Bence iş süreçlerini yazarken böyle bir senaryo hiç düşünmediler ama bundan sonraki dönemde sıkça başlarına gelecek bir durum.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön