23 Ocak 2014

Turkcell Cihazımı İade Etmek İstiyorum, Muhatap Bulamıyorum.

Turkcell'den cihaz kampanyasıyla İPhone 4 8G aldım. Telefonun kutusunu açmadım. 7 gün içinde iade hakkım olmasına rağmen bu konuda muhatap bulamıyorum. Fiyat araştırması yaptığımda aynı telefonun mağazalarda 929 ile 999 tl fiyat aralığında olduğunu gördüm. Turkcell ise bu telefonu yaklaşık 1200 tl'ye satıyor. Konuşma hizmetinin pahalı sunması yetmiyormuş gibi bir de cihaz kampanyalarını yüksek tutardan sunuyorlar. İptal işlemi için defalarca aramama, mail atmama rağmen bir muhatap bulamıyorum. Müşteri hizmetleri çok kötü. Turkcell, müşteriyi mağdur ediyor. Gerekirse mahkemeye vereceğim.

Merve 94 Okunma

Cevaplar

  • Merve 29 Ocak 2014

    Türkcell'i bir daha asla tercih etmeyeceğim. 10 seneden fazla süredir Türkcell kullanmama rağmen artık Türkcell'i bırakıyorum. müşteri temsilcileri çözüm odaklı çalışmıyor, form açtık demekten başka bir şey yapmıyorlar. açılan formlara bakılmıyor bile. isteğimi ilk dile getirdiğimde benimle konuşan müşteri temsilcisi ''form açtım, en kısa zamanda size dönüş yapılacak'' demesine rağmen sonraki aramalarımda öğrendiğim üzere, o müşteri temsilcisi form açmamıştı. ve ben onun sözüne güvenerek bir gün boyunca Türkcell'den yanıt bekledim. daha sonraki görüşmelerde, müşteri temsilcilerinden bazıları olumsuz tutum sergilediler. ben isteğimi dile getirdiğimde bunu çözün dediğimde bizim öyle bir yetkimiz yok ona başka bir birim bakıyor diyorlar, o zaman o birimi bağlayın dediğimde ise öyle bir işleyişimiz yok diyorlar. bu durumda hizmet alan olarak, hizmet veren tarafından muhatap bulamadım. işlemimin tamamlanması için beni günlerce beklettiler. bunu aslında tüketici birimlerinin belirlediği süreden çok daha az süre biçerek sundukları ''1 hafta içerisinde iade hakkı'' nı doldurmak için yaptıklarını sanıyorum. süre dolunca iade süreniz dolduğundan cihazı geri alamıyoruz demek amacıyla yaptıklarını düşünüyorum. ayrıca Türkcell cihaz faturasını teslim tarihinden önce kesiyor. cihazı iade aldıktan sonra bile kendi kendilerine belirledikleri tarifem ve kendi kendilerine belirledikleri fatura limitim için 1,5 gün daha uğraştım. iade sonrasında hattıma tanımlanan tarifeyi senelik kullanım olarak ayarladılar. sonrasında fatura limitim benim talebim ve bilgim dışında 75 tl' ye yükseltildi. aynı durum altı ay öncesinde de tekrarlamış ve benim talebim/bilgim dışında fatura limitim 60 tl' ye yükseltilmişti. Türkcell faturaları fatura limitinde gönderiyor. Türkcell'in işleyişi şeffaf değil. çözüm odaklı değil, çıkar odaklı çalışıyorlar ki, bunu Türkcell'in menfaati adına yanlı çalıştıklarını düşündüğüm için özellikle söylüyorum. iyi çalışmalar...

  • Turkcell Temsilcisi23 Ocak 2014

    Müşterimizin Müşteri Hizmetlerimize yaptığı başvuruya istinaden inceleme yapılmakta olup inceleme sonrası müşterimize bilgi verilecektir. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön