08 Nisan 2013

Turkcell Cihaz Kampanyası!

1 yıllık kamu müşterilerine T10 cihazını ücretsiz alabileceğini söyleyen ve o şekilde teslim eden Gelibolu TİM birçok insanı yanılttı ve biz bunu Turkcell'in kamu tarifesinde fiyat artışı yaptığında başka bir tarifeye geçmek istediğimizde farkettik.

Bizi 24 ay kamu tarifesinde resmen kilitlemişler ve 1000 dk her yöne olan tarifeyi 1000 sms eklemişler göstermelik ve 49 tl yapmışlar. 24 ay kilitlenmişiz hattı kapatmak isteyince de ay başına 15 tl yani toplamda 360 tl cihaz parası istiyorlar cezaymış. ayrıca telefon o kadar kötü ki ekran dokunmatik değil basmatik geç algılıyor resmen stok eritip kaç kat farkla satmışlar.

Omer 331 Okunma

Cevaplar

  • Omer10 Nisan 2013

    kamu tarifesine üye olduğumda 1200 dk yaklaşık 30 tlye görüşüyordum. Bu tarifeyi seçtim çünkü sms veya internet ihtiyacım yoktu. ancak Turkcell tek taraflı tarifeme 1000 sms ekleyip dakikalarımı 1000 e düşürdü hiç sms kullanmaz sadece konuşma yapan biri olarak 200 dakikamı da elimden aldılar üstelik fiyat 45 tl oldu bu konuda defalarca başvurup derdimizi anlattıysak da bişey yapamayız dediler Turkcelin istediğini yapmaya hakkı var dediler ! o da yetmedi t10 cihaz kampanyasıyla hukuksuzca 24 ay tarife değiştirme hakkı olmaksızın 50 tl fatura ödettiler !!!

  • Omer09 Nisan 2013

    az önce müşteri temsilcisi aradı. dediği şu eskiden Turkcell daha bağlayıcıydı şimdi artık daha rahat eskisi gibi değiliz bayi için de özür dileriz ama biz imzaladığınız sözleşmeye bakarız bayi hata da yapsa biz sözleşmeye bakarız bağlarız sizi tahahhüte ayrıca Turkcelin her zaman saklı hakları vardır tarifenizi istediğim,z gibi ,istediğimiz zaman değiştiririz yanına sms ekleriz fiyatını arttırırız bide tahaahhüt ettirdik mi fiyatını ne kadar arttırırsak arttıralım ödemek zorundasınız tarife de değiştiremezsiniz başka operatöre gecmeseniz turkcel de bile kalsanız tarifenizi değiştirirseniz ceza bedeli alırız diyor aynen bunları savunundu keşke daha önceden bildirmiş olsaydınız falan dedi bir ara madem yapacak bişeyiniz yok niye aradınız dedim ilgilenmediğimizi sanmayın o yüzden aradım dedi ben de o dönem defalarca aradım müşteri hizmetlerinizi dedim kayıtları inceleyin dedim ilgilenseydiniz neden vodafone a geöeyim şimdi kalkmışlar ilgileniyoruz diyorlar bişey yapın göreyim dedim sonuçta bir bedel var dedi dediği de şu an 102 tl ceza bedeli bu konuda bişey yapamayız diyorlar ben de koskoca Turkcell defalarca magdur ettiği müşterisine şirket degerinin yani 11 milyar doların kacta kaçı diye sordum ? evet öyle doğru ama sizin durumunuz bireysel demez mi ben de peki bireyselse ben o sözleşme yaptığım gün 10 arkadasımla gittim o bayinin bize eksik hatalı yalan yanlış bilgiler verip hediye diyerek bu duruma düğürdüğüne kanunen 2 şahit yeterli olmasına ragmen 10 kişiyle ispatlayacagımı söledim ayrıca bireysel dediniz dedim bakalım bu sayı gittikce artıp o kişilerde şikayet ettiğinde nolcak dedim bütün hukuki ve kanuni haklarımızı kullanacağımızı söyledim tüketici hakları mahkemesi ve diğer yargı mercileri dahil Ayrıca telefonu bir an önce kapatmaya çalışan bu Türkcell yetkilisinin de yüzüne sölediğim gibi eskiden öyleydi şimdi düzeldik artık müşteriler böyle sorunlarla karşılaşmıyor yok tarife değiştirebiliyorlar tahaahütler 24 ay ve bilgisiz olmuyor tarifeleri sadece konuşma olanlara sms de ekleyip tarifenin ücretini arttırmıyoruz üstelik tahahhüt varsa bile istedikleri tarifeye geçiş hakkı veriyoruz biz artık iyi operatörüz demesiyle bizim mağduriyetimiz geömiyor bütün bu haksızlıkları kabul edip bide yapacak bişey yok demek büyük şirket bildiğimiz TURKCELL e yakışıyor mu size soruyorum ??

  • Turkcell Mobile Temsilcisi08 Nisan 2013

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İletmiş olduğunuz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön