03 Nisan 2013

Turkcell Bilgim Olmayan Fatura İle İlgili Avukatlık Ücreti!

Daha önce çalıştığım şirkette şirket hattı olarak kullandığım bir hat vardı Sonrasında hattı üzerime aldım Bir süre sonra ise operatör değişikliği nedeniyle Turkcell'den ayrıldım Son kullandığım aydan sonra son faturamı ödediğimde, başka borcumun olmadığı ve olmayacağı bilgisi verildi. 2 ay sonra bana bir fatura kesilmiş ve adresime gönderilmiş.

Eylül 2012'de evlendiğimden dolayı adres değişikliği yaşadım. bu faturadan haberim olmadı. borçtan adıma bir dava açıldığını görünce haberim oldu. Turkcell beni avukata vermiş, avukatlık bürosu da bana icra davası açmış. Faturamın 109 tl olmasına rağmen için 290,61 TL gibi ücret ödemek durumunda kaldım. Avukatlık bürosunun 181 tl'si haksız kazançtır.

Önder 200 Okunma

Cevaplar

  • Önder 05 Nisan 2013

    29.03.2013 tarihinde verilen bilgide zaten Turkcell beni borcumdan dolayı bililendirmediğini kabul etti. Ben borcumun olduğunu bana dava açıldığında gördüm. Eğer bana dava açılmadan önce borcumun olduğu bilgisi verilseydi elbette ki borcumu öderdim. Burada Turkcell tarafından yaratılan durum avukatlık bürosuna haksız kazanç sağlamaya yönelik bir durumdur. Kaldı ki Turkcell çalışanın vermiş olduğu "Son kullandığım aydan sonra son faturamı ödediğimde, başka borcumun olmadığı ve olmayacağı bilgisi" beni yanıltan bilgidir ve bu durumdan Turkcell de sorumludur. ancak ben bunun yüzünden 200 TL boşu boşuna para ödedim ve bunun haksız olduğu konusunda ısrarcıyım!!!

  • Turkcell Temsilcisi05 Nisan 2013

    Müşteri Hizmetleri'ne yapılan başvuruya istinaden incelemeler sağlanmış ve sonucu hakkında müşterimize 29.03.2013 tarihinde bilgi verilmiştir. Yasal takip süreci hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön