Turkcell 9 Lira Olan Hizmet İçin Fazladan Ücret Kesiyor!

Kerem T. |

Kendi sitelerinde; "Alo Avrupa 1 Saat Paketi ile sadece 9 TL Paket ücretine %18 KDV ve %25 ÖİV dahildir."

Şeklinde yazmasına rağmen hizmeti aldığımda hattımdan 9 liradan fazla ücret kesildiğini fark ettim. Turkcell müşteri hizmetlerini diğer hattımdan arayıp bunu öğrenmek istediğimde ise illa o hat üzerinden aramam gerektiğini söylediler. Bunun sebebi o hat üzerinden aradığımda yine müşteri temsilcisiyle görüşme ücreti adı altında ekstra bir ücret alacaklar.

Ek bilgi : 9 TL'lik hizmeti kullanmadan 5 saniye önce ve 5 saniye sonrasında kontrol ederek ücretin yazdığından fazla kesildiğini tespit ettim. Bu 10 saniyelik süreç içerisinde başka bir arama/sms gibi bir işlem yapmadım.

Etiketler :

Görüşme Fatura Ücretlendirme Haksız Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 16 Aralık
  15:00

  Müşterimizin Müşteri Hizmetlerine ilettiği talebine istinaden inceleme yapılmış olup, müşterimize 10.12.2013 tarihinde bilgi verilmiştir.
  Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize musteri.hizmetleri@turkcell.com.tr adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir.

  Saygılarımızla,

  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş

 • 12 Aralık
  11:34

  Değerli Müşterimiz,

  Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

  İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz.

  Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize musteri.hizmetleri@turkcell.com.tr adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Saygılarımızla,

  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Kerem T.
  11 Aralık
  17:01

  Aradaki 1,31 TL lik fark devletin aldığı vergiymiş, ne isabet ise tam aynı saniyede hesabımdan düşmüş. Bu 10 saniyelik ara içerisine denk gelmiş...