16 Kasım 2018
Yorum Yap
#11154216

Türk Telekom'dan Arayıp Kampanya Değiştirdiler!

Bundan 2 hafta kadar TTNET'ten arayıp mevcut ev internetim için 24 ay daha taahhüt vermem durumunda fatura tutarımın zamsız devam edeceğini belirttiler. Aksi durumda taahhüt sonunda zamlı ücretten faturanın geleceğini taahhüt yenilemenin avantajlı olacağını belirttiler. Teklifi kabul ettim. Üzerine basa basa ekstra bir ücret gelmeyecek değil mi şeklinde teyit ettirdim. Fatura normalden fazla gelince müşteri hizmetlerini aradım. Bana yeni bir kampanyaya geçtiğimden eski kampanyaya ait indirimin 8 ay boyunca yeni faturaya yansıtılacağını belirttiler.


1. Taahhüt yenileme için beni arayan kişi bundan neden bahsetmedi. Teklifi kabul etmeseydim fatura fiyatı değişecek miydi? İnsanları yanlış yalan eksik bilgilerle kandırma firmaların bir taktiği mi yoksa bireysel bir özellik midir?
2. Arayan personel TT'nin kendi çalışanı mıdır yoksa taşeron bir firmaya mı bağlıdır?


Daha önce internet servis sağlayıcı başka firmalardan bu şekilde insanların arandığını çok yakın çevremden biliyorum. Genelde bunlar satış tarafının taşore edildiği firmalardan arayan insanların kullandığı yöntemler. Mevcut taahhütün bittiğini interneti kendi firmalarından almaları durumunda şu kadar fiyata kampanya dahilinde yararlanacaklarını belirtip dikkatsiz insanlara taahhüt bozdurup bir sürü ceza ödemelerine neden oluyorlar.

Aydın Aydın 1.892 Okunma

Cevaplar

  • Aydın02 Aralık 2018

    24 aylık tahaddütüm devam ediyorken TTNET'ten arayıp 24 ay daha taahhüt yapmam durumunda avantajlı olacağımı ve zamlardan etkilenmeyeceğimi söyledileri. Özetle durumu şu şekilde: ilk durumdaki aylık internet bedeli 58TL civarındaydı ve tahaddütün bitmesine 6 ay kalmıştıyapılan işlemle beraber bu tutar 64TL+8TL ( 6 ay boyunca) +64 TL (18 ay boyunca) oldu Konu ile ilgili daha önce TTNET'i arayıp kayıt açtırmıştım. Sağ olsunlar beni aradılar ve gerçekten ikna ettiler. Şimdi fiyatı tam hatırlamıyorum ama geçmeseymişim fiyatlar yüksek olacakmış. Yeni abonelik için TTNET ile görüştüm. 24 ay taahhüt için aylık 64 TL istediler. Yeni abone ile aynı fiyat üstelik ben 8 TL ekstradan geçen dönemden kalan ücreti ödüyorum. Geçmeseydim 6 ay boyunca 58 TL ödeyecekken tutar bir anda 72 TL oldu. 6 ay boyunca 14 TL kusur ekstra alacaklar. Lafla rakamları tersten okuyarak kandırıyorlar. Şimdi yukarıdaki rakamlara bakarak avantaj bunun neresinde sormak istiyorum.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler