Toplam çözüm sayısı
..
Türk Telekom ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
  • profile
2 Destekçi
  1 Yorum

Türk Telekom Yeterli İnternet Hızını Sağlayamıyor!

907görüntüleme
Osman
Osman 23 Ocak 15:02

 Uzun yıllardır TTNET abonesiyim, yalın internet paketim var. Paketimin hızı 24 Mbit iken zoom ® üzerinden oğlum görüşme yapmakta iken kesintilerden dolayı sıkıntı yaşamaktaydık. Paket hızını hız ölçen uygulamalarla kontrol ettiğimde 8-9 Mbit hızlara ancak ulaşabildiğimizi fark ettim.

 Müşteri hizmetlerini aradığımda altyapımızın müsait olduğunu, hızımızı 50 Mbit e artırabileceğimizi, bu sayede sorunun çözülebileceğini belirttiler. Hızımızı artırdık, ancak yine maksimum 17-18 Mbit görmekteyiz. 50 Mbit nerede 17 Mbit nerede... Ayrıca, 4,5 g üzerinden hızı kontrol ettiğimde 50-60 Mbit hızları görebiliyorum. Sorunu tekrar bildirdiğimde evimize kadar olan hatları kontrol edeceklerini söylediler ve arıza kaydı açtılar. Daha sonra,   hatlarda herhangi bir problem olmadığını, evimizde bir problem olabileceğini, bunun için ücretli olarak özel bir servisten hizmet alabileceğimizi söylediler. Aylık 100₺ fatura ödüyorum, ancak bana adam gibi herhangi bir çözüm sunamıyorlar.

 Evim daha 2 yıllık yeni bir ev, hatlarda, kablolarda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Komşularımdan da hatlarda herhangi bir problem olduğuna dair bir bilgi almadım. Bence asıl sıkıntı, yeterli hızda interneti sağlayamıyorlar, buna rağmen sağladıklarını iddia edip insanları yanıltıyorlar, kendileri de bunun farkında, bir de utanmadan taahhüt istiyorlar. Hem fatura ödüyorum hem de servis için para istiyorlar benden. Oh ne güzel, at unut. Helal etmiyorum. 

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  1 Yorum

1 Yorum

Ahmet
Ahmet24 Ocak 12:34
 

Telefon ise İnternet üzerine gitme telefonla alakalıdır ama bilgisayar kullanıcısı isen ethernet kablosu ile bağlanması öneririm o dada İnterneti yavaş olursa işte o zaman Türk Telekom da sıkıntı var demektir

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler