Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Türk Telekom Yeni Modem Sorunu

profile
05 Haziran
984

Yaklaşık bir ay önce Türk Telekom'dan aradılar. Müşteri temsilcisi mevcut kullandığım modemimin eski olduğunu değiştirmem gerektiğini söyledi.

Eski modemimden memnun olduğumu herhangi bir problem yaşamadığımı söylememe rağmen ısrarla yeni bir modem alırsam hızlı ve çok iyi çekim gücü olacağını piyasada 1300-1400 TL olan modemi bana aylık 80 TL olarak 12 ayda ödeyebileceğimi ve çok memnun kalacağımı söylediler.

Eski modemim Türk Telekom'un abone olurken verdiği bir modem. Eski modemimle ilgili tekrardan bir problem yaşamadığımı söylememe rağmen beni bir şekilde ikna edip TP-Link ® VX220 model bir modem gönderdiler. İlk günden itibaren sinyal gücü çok zayıf olduğu için kablosuz bağlantı da problem yaşadım ve sık sık kopmalar yaşadım.

Bu arada interneti yoğun kullanan bir de değilim. Çoğunlukla akıllı telefonumda sosyal medyada kullanıyorum. Modem gerçekten çok kötü. Modemin olduğu odadan yan odaya geçince bile bağlantı ya çok düşüyor ya da kopuyor. 1 ay içinde toplamda 6-7 kez Türk Telekom çağrı merkezini aradım. İlk önce müşteri temsilcisi bağlantımı kontrol etti. Farklı bir kanaldan bağlanmam için yardımcı olmaya çalıştı. (2.4 ghz den değil de 5 ghz den bağlandım.) Birkaç gün böyle kullandım ama hiçbir şey değişmedi.

Çağrı merkezini yine aradım. Teknik ekip gönderebileceklerini söylediler ve randevu oluşturdular. İzin günüm için randevu oluşturdum 1 hafta sonrası için. Telefonuma birkaç tane mesaj geldi. Randevu tarihiniz güncellenmiştir falan diye. O gün gelen olmadı. Başka bir gün teknik servis telefonla aradı. İşteydim. Arıza için gelecektik dedi. Bende izin günüm için randevu oluşturduğumu o gün gelmediklerini izin günüm haricinde evde olmadığımı söyledim.

Çağrı merkezini arayıp 1 hafta sonraki izin günüm için tekrar randevu oluşturdum. Yine randevu dışındaki bir gün aradılar ve arıza için geleceklerini söylediler. O gün henüz ise gitmemiştim bekledim. Teknik servis geldi. Telefon hattına baktılar. Sonra modemi kontrol ettiler. Modemde arıza olmadığını ellerindeki daha alt kademe bir modemle değiştirebileceklerini ama bu modemlerde çekim gücünü ve hız problemlerini genelde kullanıcıların yaşadığını söylediler ve gittiler.

Bu şekilde 1 ay geçti. Tekrardan Türk Telekom müşteri hizmetlerini aradım ve modemden memnun olmadığımı iade etmek istediğimi söyledim. Müşteri temsilcisi 1 ay geçtiğini ve kutu açılıp kullanıldığı için iadesi olmadığını söyledi.

Gelişme
Gelişme

17 Haziran 02:42

Türk Telekom müşteri hizmetleri size bir öneri sunduğunda kibarca reddedin. Örnek olarak beni arayıp modeminiz eski diye TP-Link Vx220 modem sattılar aylık 80 liraya. 12 taksitle. Modem çok kötü. Ve arıza yoksa modem problemleri ile ilgilenmiyorlar ve ben eski modemimi kullanıyorum şu an. Ben bir hata yaptım siz o hataya düşmeyin.

Benzer Şikayetler

TTNET Türk Telekom Teknik Servis Sorunu

profile
05 Mart
246

Türk Telekom / TTNET ağustos ayında bıraktığım hız problemi sebebi ile teknik servis yönlendirip bina içi altyapısı zayıf diyen Türk Telekom servisinin, bana yeni altyapı yaptırıp 1000 TL ödettirdikten sonra, yeni alt yapıyı bağlaması için teknik servis talep ettiğimde, sorununuz yok, yönlendiremiyo...

Türk Telekom İnternet Kopması Hız Düşümü

profile
14 Ağustos
143

Türk Telekom'a 04/08/2023 tarihinde yapmış olduğum arıza kaydına istinaden 05/08/2023 tarihinde teknik personel internet kullanımını yaptığımız adreste bağlantı noktasını kontrol etti. Bağlantımızın zayıf olduğunu bunun sebebinin ana hattaki bağlantıda bulunan Ekin olduğunu bu durumu kablo ekiplerin...

Türk Telekom İnternet Kopması Hız Düşümü
Türk Telekom İnternet Kopması Hız Düşümü
Türk Telekom İnternet Kopması Hız Düşümü
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Son 1 yılda şikayetlerin henüz hiçbirine cevap vermedi.
Benzer Şikayet Yaz