26 Mayıs
#12029662

Türk Telekom TTNET Ücretli Destek Mağduriyeti

Size durumu daha iyi anlayabilmeniz için evin durumunu anlatayım. Evim müstakil bir ev ve Türk Telekom'un direği evimin hemen önünde dolayısıyla direkten evime doğrudan kablo geliyor, bina içi tesisat yok çünkü bir bina yok. Türk Telekom'un direğinden gelen DSL kablosu direk olarak modele takılı. Arada hiçbir şey yok. 5 yıldır ne zaman bağlantı sorunu yaşasam ekip gelir direkteki kutunun kabloları gevşemişti sağlamlaştırdım falan der sorun düzelirdi. Hatta geldiklerinde beni ararlardı evime gelen kabloya bir cihaz takar gelen hızı kontrol ederlerdi.


1 aydır hız problemi yaşıyorum, bana altyapınız 16mb hızı desteklemiyor diyorlar ama ben 5 yıldır bu hızı kullanıyorum zaten. Hadi tamam dedim bundan önceki 5 yıl ben rüya görmüşüm benim altyapım meğer desteklemiyormuş. Hatta ben 1 ay önce 16mb hız alırken bugün bu sorunu yaşıyorum. 1 ay önce de rüya görmüşüm ben. Telefonda hiçbir şeyi umursamayıp önündeki yazıyı okumak görevinde olan maaşlı robotlara neyi anlatacaksın?


Şimdi dünden beri bağlantı kopup duruyor. Gece aradım, kadın baktı eve sürekli kopuyor arıza kaydı açıyorum dedi. Az önce aradılar beni Allah'tan evin önündeydim. "Biz oraya geldik kontrol ettik, dış tesisatla ilgili hiçbir sorun yok. Sorununuz ev içi tesisatla ilgili eğer istiyorsanız ev içi tesisat için ücretli teknik ekip yollayalım" dediler.


1 - Ben saatlerdir evin önünde evcil hayvanımla ilgileniyorum gelen giden olmadı
2 - Benim evimde iç tesisat yok ki! Direkten gelen kablo direk modeme takılı.


Arayıp durumu bildiriyorum, yapacak bir şey yok şu an durum bu istiyorsanız ücretli ekip yollayalım diyorlar. Yahu maaşlı robot bir kayıt açsana, durumu üstlerine bildirsene, ekipler gidip kontrol etmeden gittik baktık sorun yok demişler, ev içi tesisat yokmuş desene. Söylediği tek şey "durum bu şekilde"


İptal edelim üyeliği deyince de hemen 300-500 TL fatura çıkarıyorlar. Zaten hizmet kalitelerinden emin olsalar bize 24 ay taahhüt imzalatırlar mı? Biz size kalitesiz hizmet vereceğiz siz de bize. Gibi bu faturayı ödeyeceksiniz diyorlar. 24 ay taahhüdü ucuza internet vermek için falan yapmıyorlar yani mahkum etmek için yapıyorlar. TTNET 24 ay taahhütlü 16 MB interneti 70 TL'ye veriyor, TurkNet taahhütsüz 36 MB interneti 65 TL'ye veriyor.


Yıl 2019, evim belediye 300m mesafede yani merkezde oturuyorum TTNET görevlisi biz oraya genelde hem 8 veya 4mb internet verebiliyoruz sen 12mb alabiliyorsan bence hiç uğraşma diyor bana:) Üstelik artık sürekli kopan bir internetim var.

İbrahim İbrahim 1.286 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • İbrahim01 Haziran

    Dünden beri internetim hiç yok, cezalandırılıyorum sanırım.

Ziyaretçi Yorumları