05 Ekim 2018
Yorum Yap
#10987890

Türk Telekom TTNET 15 Gün Süren Ve Yapılamayan Nakil İşlemi!

19 Eylül 2018 tarihinde taşınmamdan dolayı nakil başvurusunda bulundum. İlgili kişiler beni aynı gün içerisinde arayıp müsaitlik durumumu sordu ancak evde olmadığım için o gün nakil işlemi gerçekleşmedi. Nakil süresinin ise 7 gün olduğu bana iletildi. Akabinde geçen yaklaşık 15-16 günlük süreçte ise defalarca kez arayıp nakil işleminin durumunu sorduğumda, bana nakil işlemininde TTNET ile ilgili bir teknik sorun olduğunu ilettiler. Bu sorunun ise altyapı ile alakalı olmadığını özellikle söylediler. Günlerce beklememe ve talebimi yenilememe rağmen bana hiçbir dönüş yapılmadı. Geçen bunca sürenin ve mağduriyetin ardından Türk Telekom Cevahir şubesine giderek aboneliğimi iptal ettirmek istediğimi ilettim; ancak üyeliğimde söz konusu nakil talebinden dolayı bloke olduğunu öğrendim.


Şubede görevli arkadaşın önerisiyle müşteri temsilcisini aradım ve işlemimin alındığını ancak onaylanmasının 1-2 günü bulacağını öğrendim. Bugün tekrar yapmış olduğum son konuşma neticesinde ise nakil iptal talebimin onaylandığını öğrendim. Ancak bu hususta ne bir bilgilendirme mesajı ne de bir telefon aldım. Üstelik rezilliğin bir başka boyutu olarak da, sözleşme gereği bana internet hizmeti vermekle yükümlü olan Türk Telekom firmasının, kendilerinden kaynaklı "sözde" teknik sebeplerden dolayı bana veremediği hatta iptal ettirmeme dahi izin vermediği bu 15 günlük sürecin de ücretini cayma bedeline yansıttığı bilgisini edindim.


Dahası, 2 yıldır kullanmakta olduğum ve 5-6 ay önce taahhüt yenilediğim ve 2. kez kesinlikle almadığım iç kurulum hizmeti bedelini de bu tutara yansıttıklarını öğrendim. 7 iş günü süreceğini belirttikleri ve İstanbul'un göbeği Şişli ilçesinde dahi nakil işlemini gerçekleştiremeyip, müşterisini bilgilendirmekten yoksun bu kurumun talep ettiği cayma bedeli ise tek kelimeyle rezalet.

Oğuzhan Oğuzhan 651 Okunma
Ziyaretçi Yorumları