14 Şubat
Yorum Yap
#11580891

Türk Telekom Tarafından Altyapı Yapılmıyor!

Merkez Okulak Mahallesi Sabriye Ocakçı sokakta oturuyorum. Binamızda internet altyapısı bulunmuyor çünkü 2 yıldır her başvurumuzda Bartın Türk Telekom çalışanları tarafından çeşitli bahanelerle geri çevriliyoruz. Bunun en büyük nedeni de, altyapıdan sorumlu Telekom çalışanı ile binamızı yapan müteahhidin aralarının bozuk olması. Telekom’a ilk gidişimizde altyapının bulunmadığı, binadaki kabloların eski kablolar olduğu ve fiber hat çekileceği, yakında yapılacağı söylendi; biz de bekledik, ama Türk Telekom’dan ne gelen oldu ne de giden.


Bir sonrakinde ellerinde cihaz, kablo, kutu vs. Bulunmadığını söylediler ancak Bartın’daki tüm sokaklarda bulunan kutular bu 2 yılda yenilendi ve bizden sonra yapılan apartmanlarda oturanların internet kullanmaya başladıklarını duyduk. Daha sonra kendilerinin çalışma için geleceklerini ancak Bartın Belediyesi’nin yol kazılması için izin vermediğini öne sürdüler. Belediye ile görüştüğümüzde kazı için belediyeye ödenmesi gereken tutarın Telekom tarafından ödenmemesi nedeniyle izin verilmediği söylendi. Birkaç gün sonra Telekom’a tekrar gittiğimizde ödemenin yapıldığını ancak yine cihaz ve kablo olmadığı için gelmeyeceklerini söylediler (Tahmin edeceğiniz gibi bu arada bir tanıdığımın oturduğu binanın altyapısı tamamlandı) .


Binada hat var, gelin bağlayın, fiber hattı da sonra çekersiniz dedik ama yeni binalara fiber hat çekmeleri gerekliymiş onu da reddettiler. Ayrıca diğer apartman sakinlerine söylenenler de; orası müteahhitten dolayı sıkıntılı, keşke oraya taşınmasaydınız; plan çizilecek, Ankara’ya gidecek, onay alacak, geri gelecek derken 1 yılı bulur, en iyisi uğraşmayın, adresler değişti sizin binayı bulamıyoruz gibi bahaneler.


Mahallede internet bağlantısı olmayan iki binadan biriyiz. İnternete yalnızca mobil veri ile bağlanabildiğim için her ay mobil operatörlere ödediğim faturaların haddi hesabı yok. Bu sorunu daha önce BTK kanalıyla Türk Telekom Genel Müdürlüğü’ne bildirdiğimde, çözüm yerine alternatif olarak mobil modem almamı önerdiler ki kullanan tanıdıklarımın hiçbirisi ev internetinin yerini tutmadığı için memnun değiller.


Gerek ödediğim yüksek cep telefonu faturaları, gerekse de bazı Bartın Türk Telekom çalışanlarının alay eder gibi verdiği cevaplar nedeniyle bu olay gerçekten sinir bozucu oldu. Sonuç olarak, müteahhidimizin başvurduğu günle birlikte yaklaşık 3 yıldır Bartın Türk Telekom’un görevini yapmasını ve altyapı çalışmasını tamamlayarak binamıza internet getirmesini bekliyoruz.

Cem Cem 418 Okunma Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler