12 Ekim
Yorum Yap
#11020928

Türk Telekom Servis Üyeliği Yapmış!

Türk Telekom ile 05051587*** numaralı telefon hattı ile abonelik sürecimde otomatik üye olunan servisler ile hattımdan 18 TL tahsilat yapılmış, bu işlem öncesinde mevcut kullanmış olduğum tarifem' in yenilenmemesinden dolayı hattımda ücretli internet kullanımı olmuştur. Bu işlemlerin sonucunda hattımda TL kalmamış ve tarifem yenilenmemiştir.


Müşteri hizmetleri ile yapmış olduğum görüşmeye göre sim menü üzerinden yapılan işlemlerin ardından otomatik üye olunan servisler nedeniyle üye olunduğunu iletti. Üye olunan servislere iptal başvurum oldu ve sonuç itibarı ile servisler iptal edildi. Buna rağmen birçok servisten otomatik üyelikler gelmekte ve üye olurken onay vermediğimiz bu servislere iptal için onay vermemiz beklenmektedir.


Bu ve benzeri üyeliklerle operatörlerin kullanıcılarına mağduriyet yaşattığını bizzat kendim ayrıca etrafımda birçok arkadaşımdan şikayet duyuyorum. Bu konuda sıkıntıları müşteri hizmetleri yetkilisine aktardığımda BTK kapsamında servislere abonelik yapıldığını iddia etmektedir. Herhangi bir sözleşme ve onay olmadan kullanıcıların servislere abone yapılmasının etik olmadığını düşünüyorum. Konu ile ilgili mevzuat gereğince işlem yapılmasını talep ediyorum.

Murat 1.804 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler