18 Ekim 2018
Yorum Yap
#11044389

Türk Telekom Servis Sağlayıcı Tarafından Kontrol Edilen Modem!

Yaklaşık 3 yıl önce Türk Telekom üzerinden VDSL internet abonesi oldum, abonelik ile birlikte “zyxel vmg3312-b10b” modem aldım ve hizmet sürem boyunca kullandım. Taahhüt sürem bittiğinde farklı bir servis sağlayıcıdan hizmet almaya başladım fakat birkaç hafta önce modemim kendi kendine varsayılan ayarlarına geldi. Yeniden ayarları yaptığım halde varsayılan ayarlara dönüyor, bir türlü kullanım sağlayamıyorum. Bununla birlikte login şifresi TTNET'ten Türk Telekom olarak değişiyor.


Eski servis sağlayıcım olan Türk Telekom’un modeme erişip, bazı değişiklikler yaptığını anladım ve modem üzerinden kontrol ettiğimde tr69 portunu kapatacak bölüme erişemedim. Bilgim dışında bir kişinin veya bir firmanın modemime erişmesini kabul edemem. Ayrıca edilen müdahale edilmesi ile birlikte bu modem üzerinden erişim alamadım ve farklı bir modem kullanmak zorunda kaldım, halen farklı modem kullanıyorum.


Konuyu ZyXEL irtibata geçip anlattım, ZyXEL'de görüştüğüm kişi konunun kendileri ile ilgili olmadığını, bu anlaşmalı modem yazılımın Türk Telekom mühendislerin yazmış olduğunu, düzeltmeyi de onların yapabileceğini belirtti. Modemimin tüm bölümlerine erişebileceğim, kısıtlı olamayan yazılımı paylaşmanızı bekliyorum.

Fahri Fahri 1.184 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler