Türk Telekom ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Türk Telekom Nakil Süresi 10 Günü Geçmesine Rağmen Nakil Ücreti Yansıtılması

985görüntüleme
Taha
Taha 30 Kasım 2020 12:13

Evimizden başka bir adrese taşındık ve internetimizin taşınması için de müşteri hizmetlerini aradım. Öncelikle modemi teslim edip nakil başvurusunda bulunmam gerektiği nakil ücretinin 42 TL olarak faturama yansıtılacağı söylendi. En geç 10 gün içerisinde nakil işleminin gerçekleştirileceği, eğer 10 günü geçerse nakil ücretinin alınmayacağı belirtildi.

17.11.2020 tarihinde modemi teslim ederek nakil başvurusunu yaptım. Tam 13 gün boyunca defalarca müşteri hizmetlerini arayarak nakil işlemimim tamamlanmadığını belirtmeme rağmen ancak bugün 30.11.2020 tarihinde nakil işlemim tamamlandı.

Müşteri hizmetlerini tekrar arayıp işlemin 10 günü geçtiğini nakil ücretinin yansıtılıp yansıtılmayacağını öğrenmek istediğimde nakil işleminizin 26.11.2020 de (ne hikmetse tam da 9. günde) tamamlandığının gözüktüğünü bu nedenle nakil ücreti tarafıma yansıtılacağını söyledi. Ben ama nakil bugün tamamlandı zaten daha sonra da arayıp bunu belirttim dediğimde 9. Gün nakil işlemi tamamlanmış gözüküyor daha sonraki kayıtlar arıza kaydı olarak görünüyor dendi.

Yani hem bir aylığına 80 lira ödediğim paketin 13. Gün boyunca yaklaşık yarısını kullanamadan parasını ödememe rağmen üstüne üstelik gecikmiş olmasına rağmen nakil ücretini de alabilmek için 9. Günde nakil işlemini tamamlanmış gösterip sonrasını arıza kaydı şeklinde oluşturarak bizi mağdur eden Türk Telekom'dan şikayetçiyim. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyorum aksi takdirde bu durumu Tüketici Hakem Heyetine taşıyacağım.

Not: interneti nakil başvurusundan itibaren 13 gün boyunca parasını ödediğim internetimi kullanamadığımı ve bu anlattıklarımı belgeleyen mesaj ekran görüntüleri ektedir. TTNET hesap no: 7031514**6 TTNET hizmet no: 1794015**2 diğer şikayet numaraları da ekteki görüntülerde mevcuttur.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler