Deprem destek listelerine hızlı erişin!
Türk Telekom ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Okan sonuçtan hiç memnun değil

  • profile
1 Destekçi

Türk Telekom Modemlerde Arıza Programı Mı Var?

493
Okan
Okan 26 Ocak 11:05

TTNET 35 Mbps VDSL ev internetim 3-5 aydır kopma, donma, çekmeme, hız düşüklüğü sebebiyle sorunlar yaşıyordum. Bu belirttiğim süre öncesinde hızım 12 Mbps olduğu için ve yükseltemedikleri için köşe apartman şansımızdan dolayı öteki cepheye bakan mahallenin internet hattından verdiler. Sokak direğinden direk 4.kata kablo çekildi) yine çare olmadı aynı problemler artarak devam etti. Bir hafta önce TTNET müşteri hizmetleri vasıtasıyla arıza kaydı oluşturdum. Modemdeki hız 1 Mbps denildi bizim kendi hız testlerimizde hız yerinde durmuyor yukarı aşağı değişiyor sürekli. Ayrıca zaman ayarlı gibi, Programlanmış gibi 10 dakika da bir 3-5 saniye kopuyor ve geri geliyor önce DSL sönüyor 2-3 saniye sonra 2-3 saniyede internet ışığı sönüyor ve geri geliyor. Ve arıza ekibi ertesi gün geldiler. Yüzeysel bir kablo kontrolü sonrasında “hiçbir problem olmadığını, modemin içinde bir parça bozulunca böyle dalgalanma olabileceğini” söylediler. Modem bakarız olmazsa filan derken “biz satalım 900 TL civarı muhabbeti oldu ama dikkate almadım. Modem 3 senelik. Elektronik teknisyeni olduğum için çok ihtimal vermesem de ölçüp biçmeden karar vermem. İçinde bir devre elemanı bozulduysa programlanmış gibi 10 dakikada bir 3-5 saniyelik kopma olmaz. Ya kopar ya da kopmaz. İçindeki kondansatör şişmiş olsa belli bir ısınmadan sonra tamamen kesme yapar. Ki kondansatörler de böyle bir sorun ve arıza da çıkmadı üstelik. Programcılıkta ustalaşmış bir arkadaşıma modemi verdim yazılım güncelleme yapması için... Burası bomba dinleyin” TTNET tarafından modeme kilit atılmış, güncelleme atılamıyor, biraz araştırdım buna benzer çok şikayet var ®, yine TTNET tarafından güncelleme atılmış ve bu güncellemeden sonra bu tip şikayetler oluşmuş burnuma kötü kokular geliyor. İnanın öyle böyle değil. 

Bunu düşünmek bile istemezdim ama yapar mı? Bunu diye sorarsanız evet derim çünkü şu ana kadar ki internet paket tarife vs gibi konularda o kadar kötü oyunlara maruz bırakıldım ki o yüzden bunu da yapabileceklerine inanıyorum.

  • profile
1 Destekçi

Benzer Şikayetler

profile
159
1 hafta önce

Türk Telekom Ev İnterneti Sorunu

16 Mbps kullanıyordum kurum beni aradı 35 Mbps yapalım 16 çok düşük dediler yüksektim ben de keşke yapmasaydım 3 adet tel bağlanıyoruz ama sürekli kopmalar donmalar. En son aradığımda daha önce bana en iyisi dedikleri modem yaramazmış yenisini alacakmışım fiyat 750.

profile
570
15 Ocak

Türk Telekom Yalın 35 Mbps Limitsiz Hiper İnternet!

Türk Telekom yalın internet hizmetini kullanıyoruz. 35 Mbps hızımız var limitsiz. Her zaman yeten internet artık kasıyor ekstra bir şey yaptığımız yok anlamıyorum çağrı merkezini arıyorum sorun görünmüyor diyor modem sorunu olsa sürekli olur hata verir bazen iyi bazen kötü anlamadık bu işten farklı ...

  • profile
1 Destekçi
profile
128
08 Ocak

Türk Telekom Yüksek Hızda İnternet Satıp Düşük Hız Veriyorlar!

TTNET'te 35mbps olan internet hızımı 75mbps hıza çıkardılar ama interneti ölçtüğümde kullandığım hız 35 Mbps bile değil. Zorla hızını arttıralım diye teklif yaptılar ama yine düşük hızda internet kullanıyoruz. Filmlerde donma yapıyor. Doğru dürüst film veya dizi izleyemiyoruz, bizi mağdur ediyorlar.

profile
180
05 Kasım 2022

Türk Telekom İnternet Hız Sorunu

Türk Telekom 35 Mbps hızımız var hem de gerçek fiber optik altyapı kullanıyoruz üstelik özel modemini de getirip kendileri kurdu ama hala verimli kullanamıyoruz interneti. Üstelik her seferinde daha iyi olacak diye paket yükseltmeyi öneriyorlar. Çok kalabalıkta değil ev çok kullanıcı olsa donsa.

profile
180
22 Eylül 2022

Türk Telekom İnternette Verilmeyen Mbps Hızının Fazladan Ücreti Alınıyor

Türk Telekom ev internetim 35 Mbps hızı ile kullanıyordum. Türk Telekom müşteri hizmetleri hız arttırmak için aradı ve internet hızını 75 Mbps yapalım dediler internet de donma oluyordu bu yüzden kabul ettim ama verilen internet hızı hız testi yaptığımda 47 Mbps çıkıyor ve internet hızı eskisiyle ay...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .