04 Ağustos 2018
Yorum Yap
#10745451

Türk Telekom Mobil- Personel Yanlış Yönlendirme!

Faturalı Türk Telekom mobil müşterisiyim. Yurt dışı seyahatim öncesinde Türk Telekom mağazasına giderek hattımı yurt dışına açtırmak istedim. Bana mevcut tarifemi yurt dışında da kullanabileceğimi, gitmeden önce müşteri hizmetlerinden hattımı dolaşıma açtırmamın yeterli olduğunu söylediler. Yurt dışına çıkalı daha 10 saat geçmeden faturamın 100 liranın üzerine çıktığını gördüm. Türkiye'deki aileme mesaj atarak müşteri hizmetlerini aramasını söyledim. Müşteri hizmetleri, tarifemin yurt dışında kullanılamadığını ve yurt dışı fiyatlandırması nedeniyle faturamın yükseldiğini söylemiş. Fatura daha fazla yükselmesin diye hattımın internet kullanımını kapatıp sadece konuşma olan bir ek paket tanımladılar.


Fakat ben faturam yükselmeye devam eder korkusuyla telefonu 2 gün açamadım. Maalesef bu süreçte telefonu kaybettim ve bu tanımlanan dakikaları hiç kullanamadım. Döndüğümde müşteri hizmetleri, fatura kesiminden 3 gün sonra hem kullanamadığım dakikalar hem de yanlış bilgilendirme nedeniyle yüksek gelen faturaya müşteri hizmetleri aracılığıyla itiraz edebileceğimi söyledi. Fakat bugün müşteri hizmetlerini aradığımda ek pakete itiraz edemeyeceğimi, telefonun kayıp bilgisinin kendilerine ulaşmadığını söyledi. Zaten telefonu kaybetmişim, onun üzüntüsündeyim, aileme bile başkalarının telefonundan izin isteyerek sadece WhatsApp mesajı atabiliyorum, Türk Telekom'un benden beklentisi yurt dışından bir yerden telefon bulup Türk Telekom'u arayıp telefonu kaybettiğim konusunda kendilerine haber vermem!


Aklımın ucundan dahi geçmedi, geçmesinin beklenmesi de abes. Neticede hem Telekom personelinin yanlış yönlendirmesi ile yüklü bir fatura ödemek durumundayım, hem de 1 saniyesini dahi kullanamadığım ek paketi ödemek durumundayım. Müşterinin yanında olmayan Türk Telekom'un bu davranışını buradan da paylaşarak operatör değişikliği, ya da bir şekilde Telekom müşterisi olmayı düşünen varsa zor durumda kaldıklarında alamayacakları destek hakkında fikir vermesini isterim.

Esra Esra 749 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler