20 Eylül
Yorum Yap
#10926203

Türk Telekom Hizmet Verilememesine Rağmen Ödeme Alınması!

2122426** telefon numaralı sabit hat sahibi olarak taşınma nedeniyle, yaklaşık 2 ay önce nakil talebinde bulundum. Altyapı sorunu nedeniyle taşınma adresimde bir müddet hizmet alamayacağım söylendi. Bunun üzerine geçen sürede ücretlendirilmemek adına ev telefonu ve internetimin dondurulması talebinde bulundum. Aynı tarihlerde eşim de Tarabya Türk Telekom müdürlüğünden sorunlarımızın giderilmesi için 1622546683 bildirim numarası ile başvuruda bulundu. Gelişmeleri öğrenmek için yaklaşık 1 ay önce müşteri hizmet merkezi ile yaptığım görüşme ile dondurma talebimi yinelememe rağmen dün gelen ekstremde faturalandırılmanın durdurulmadığı, almadığım hizmet için normal ücretlendirmenin gerçekleştirildiğini gördüm. Tekrar (26.08.2018) müşteri hizmetlerini arayarak nedenini sordum. Böyle bir talebimin olmadığı, tekrar başvuru alacaklarını söylediler.


Eşime ve kendime ait 4 adet faturalı mobil hat, ev telefonu, TTNET ve Tivibu aboneliklerimiz bulunmaktadır. Altyapı sorunu nedeniyle ev telefonumu, internet hizmetini ve Tivibu hizmetini kullanamadığımız gibi ekte de göreceğiniz gibi bölgemizde mobil hatlar da sağlıklı kullanılamamaktadır. Üstüne üstlük kullanamadığımız hizmetler için eksiksiz ödemeler talep edilmektedir. 27.08.2018 tarihinde Türk Telekom Avcılar Müdürlüğüne giderek sorunlarımın giderilmesi ve haksız alınan ücretin iadesi için dilekçe verdim. 2 gün içerisinde dönüş yapacaklarını söylemelerine rağmen bugüne kadar hiçbir dönüş almadım.


Türk Telekom şirketi BTK'ya tabidir ve BTK ilgili konu ile ilgili aşağıdaki ifadeyi kullanmaktır;
"Tüketici şikayetini tüketicinin abonesi olduğu işletmeciye iletmek, tüketiciye cevap verilmesini temin etmek ve işletmeci cevapları doğrultusunda Kurum düzenlemelerine aykırı ve/veya yaygın tüketici mağduriyetine neden olan hususların tespit edilmesi halinde işletmeci hakkında inceleme ve soruşturma başlatmaktır. Yapılan inceleme ve soruşturma sonucunda işletmecinin mevzuata aykırı hareket ettiğinin tespiti durumunda gerekli cezai müeyyideler uygulanabilmektedir. "


Söz konusu durumun mahkemeye ve BTK'ya taşınmaması için son kez şikayetimi bu kanal ile ilettiğimi bildirmek isterim. Nakil talebimden sonraki dönem için benden temin edilen ücretin iadesini, hizmet kusuru kapsamına giren nakil işleminin gerçekleştirilmesini veya aboneliklerimin iptalini talep ediyorum.

Cenk 1.071 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler