21 Eylül 2017 #9504582

Türk Telekom Faturalı Hattın Kontörlü Hatta Çevrim İptali

Türk Telekom'dan bir mail geldi, hattınızın gecikmiş borcu yüzünden yasal işlemler yapılacak diye. Ben de aradım ben bu hattı kontörlüye çevirdim çevirme işleminden sonra yansıyan fatura olacak dendi, onu da ödedim nasıl hala fatura gelir diye. Açıklamaları ise hayli komik Türk Telekom işlemin devamı için beni aramış ve işlemin iptal edilmesini istemişim. Öyle bir onayımın olmadığını söyledim ses kayıtlarının incelenip geri dönülmesini istedim. Sonra geri döndüler B*** bey sizin yerinize B*** hanımla görüşülüp işlemin iptali sağlanmış diye. Hat benim siz benden onay almadan kafanıza göre nasıl işlem yaparsınız ben ona vekaletimi verdim. Ben olmadığımı bile bile başkasının ne dediğini nasıl beyan alırsınız? Nasıl bir kurumsalsınız? Yasal yaptırımı bekliyorum bakalım yasalar ne diyecek bu konuda? Sonra yasal yaptırımı göreceğiz.

Seydi 336 Okunma

Cevaplar

  • Seydi22 Eylül 2017

    Türk Telekom dönüş yaptı. Bu yaşımda bir şey daha öğrenmiş oldum. Yasal her türlü sorumluluğu size ait olan hattınızın tarifesini isteyen her kez değiştire bilirmiş. Siz siz olun bundan sonra Türk Telekom hattına sahipseniz böyle sürprizler ola bileceğini göz önüne alarak telefonunuzu kimseye vermeyin. Aksi takdirde süpriz faturalarla karşılaşa bilirsiniz. Sizin onayınız olmasa bile. Yani her kez istediğini yapa biliyor ama fatura sizin. İlginç ama Türk Telekom olunca normal:)) Şimdi yasal yollara baş vuracaklarmış peki başvuralım kanunlar ne diyecek görelim. Havadan para kazanmayı seven çok avukat var.

  • Seydi21 Eylül 2017

    Unutmadan bir şey daha ekleyim hat kontörlü ye hat kapamak için işlemler çok üzün sürdüğü için talep edilmiştir. Kontörlü ye çevrilecektir dedikten sonra hat kırılıp atılmış ve hiç kullanılmamıştır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön