20 Eylül 2018
Yorum Yap
#10927660

Türk Telekom Faturalardan Ek Para Alınması!

Türk Telekom isimli GSM operatör firmasında yaklaşık bir yıl önce tarife değişikliği yaptım. Bu esnada tarife değişikliğinden dolayı doğan fiyatı tarafımca ödedim. Ancak sistemde hata olduğu iddia edilip haberim ve bilgim olmaksızın Eylül 2018'den itibaren ek hizmetler adı altında eski tarife değişikliği sırasında ödenen miktarın hatalı olduğu beyan edilerek 2019 Nisan ayına kadar borçlandırılmış bulunmaktayım.


Böyle bir işlem açıkça hukuka aykırı bulunmaktadır. Tarife değişikliği sırasında bana ödenmesi gereken miktarı ödediğim halde, hata yapılmış diyerek 2019 Nisan ayına kadar borçlandırılmış durumdayım.
Ayrıca tarife değişikliği sırasında tarifem 32 TL olmasına rağmen, ek vergiler adı altında 2 TL'de sürekli fazla para alınmaktadır. Türk Telekom hukuka aykırı davranmaktadır. 2017 Aralık ayında yapılan tarife değişikliği tarafımca ödenmesine rağmen, 2018 Eylül ayından itibaren hatalı hesaplama diyerek 2019 Nisan ayına kadar hukuka aykırı olarak işlem yapılacağı tarafıma belirtilmiştir. Bu işlem esnasında şahsımın özlük hakları ihlal edilmiş bulunmaktadır. Anayasaya da belirtilen madde 36. – (Değişik: 3.10.2001-4709/14 Md.) Herkes, meşru vasıta ve yollardan faydalanmak suretiyle yargı mercileri önünde davacı veya davalı olarak iddia ve savunma ile adil yargılanma hakkına sahiptir. Tüketici haklarınada başvuruda bulunacağım.

Onur Onur 347 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler