22 Nisan 2016

Türk Telekom DNS Değiştirme!

21.04.2016 itibari ile 16 mbit olması gereken hızım 8 mbit'e düşmüştür. Resimde görüldüğü gibi modeme 7312 kbps hız gelmektedir. Ancak TTNET'i aradığımda hattımda bir problem olmadığını söylediler. Görevli hanımlar (2 kez aradım) ısrarla bana DNS ayarlarımı değiştirmem konusunda baskı yaptılar. Onlara, modemime gelen hızın 7312 kbps olduğunu, DNS ayarının sadece ayar yapılan bilgisayarı etkilediğini defalarca söyledim. Ama onlar, DNS değiştirmedeki ısrarlarını sürdürdüler. 2. hanımefendiye sürdürdüğüm ısrar sonrasında arıza kaydı aldırdım. (ilk hanımefendi bilgisayarı açtırıp, bir kod girdirip, DNS değiştirme sayfasını açtırdı, orada anladım, açıklamayı yaptım, fakat hizmet vermek zorundaymış vazgeçmedi)

TTNET'in sorun çözme anlayışı: modemi kapatıp açın, DNS girin düzelir. Sorunu tek başıma çözmüş durumdayım. Modemi fabrika ayarlarına döndürdükten sonra hız normale döndü.

Ömer 162 Okunma

Cevaplar

  • Ömer23 Nisan 2016

    Keşke şikayet kaydı açtırmasaydım hızımı 12mbit e sabitlediler. Tekrar şikayette bulundum, tekrar DNS değiştirmeyi önerdiler. Bu seferki hanımefendi biraz daha anlayışlıydı, yaklaşık 26 kez izah edince anladı ve arıza kaydı oluşturdu. Yaklaşık 12 saat geçti ama geri dönüş yok.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön