10 Ekim
#12757820

Türk Telekom 1127 TL'lik Fatura

Türk Telekom faturalı hat müşterisiyim.
Bugün cenaze merasiminde iken SMS ile kişi paylaşacaktım ben kişi paylaşırken özellikle dikkat etmeme rağmen 1 kişiye gönderecekken SMS sistemi rehberimdeki bütün herkese göndermiş.
Cenaze ortamında telefonum sessiz konumda olduğu için bu durumun farkına biraz geç vardım. Durumu fark ettiğimde artık çok geçti toplamda rehberimde ki 450 kişiye mesaj gitmişti. Mesaj giden kişilere karşı mahcubiyetimden ötürü özür beyan eden bir mesaj gönderdim.
5 (beş) cümleden oluşan ikinci mesajımı Türk Telekom'un SMS sistemi 5 ayrı cümleye bölerek 5 SMS olarak göndermiş. Normalde maliyeti 35 kr. Olan 1 SMS yi 5*35 =1lira 75 kuruşa göndermiş oldu. Neyse Benim tarifemde 1000 SMS hakkım vardı. İlk göndermiş olduğum mesaj la birlikte tarifemde ki hakkımı doldurmuş oldum. Türk Telekom burada SMS gönderimini durdurmak yerine mesaj başı 35 kr... Almaya devam etti. Ne zaman ki ben parça parça giden mesajlardan rahatsız olan arkadaşlarıma tekrar açıklama yapmak için 3. Mesajı attığımda onlarda artık 1127 TL'lik faturayı oluşturana kadar. En son hattımı dışarı aramalara, SMS ve İnterneti mi kapattılar.
Şu an tarifemdeki konuşma ve internet hakkımı kullanamıyorum. İşin enteresan kısmı arama yaptığımda hiçbir geçmiş dönem borcum olmamasına rağmen ödenmemiş fatura borcum dan dolayı hattımın kapatıldığı söyleniyor.
Borcum varsa ödemek istediğimde borcumun olmadığı söyleniyor. Müşteri hizmetlerini aradığımda SMS sınırını geçtiğimden tedbir amaçlı kapatıldığı söyleniyor. Madem tedbir amaçlı kapattınız iyi tedbir almışsınız 1127 TL'lik fatura oluşana kadar niye almadınız bu tedbiri. Ben bu 1127 TL'lik faturayı kesinlikle ödemem.
Şu an hiçbir fatura borcum olmamasına rağmen hattım dış aramalara kapatıldı tarifemdeki dakikaları, interneti kullanamıyorum ve şu anda tamamen mağdurum. Ben kaç yıllık Türk Telekom müşterisiyim. Elimde yazılı, görsel ve işitsel delillerim mevcuttur. Sonuna kadar hakkımı arayacağım. Sonuna kadar şikayetçiyim.

Faruk Faruk 795 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları