16 Eylül 2015 #3739089

TTNET Yanlış Bilgilendirme

TTNET Müşteri hizmetlerine Yalın İnternet için online başvuru yaptım. Başvuru yaparken ileride adresten taşınacağımı ve yeni adresimde sabit telefon olacağını, yalın ADSL hizmetini bu telefon hattı üzerine taşımak istediğimi belirttim. Müşteri temsilcisi de sorun olmayacağını ve sonradan sabit telefon hattına taşınabileceğini belirtti. Şuanda yeni adresime geçtim ve bu işlemi yaptırmak için müşteri hizmetlerini aradığımda bunun mümkün olmadığını işlem yaparsak taahhüdün bozulacağını ve cezai bedel ödeyeceğimi belirtti. Bu durumu abonelik başlangıcında özellikle belirtip teyit ettikten sonra abonelik onayı verdiğim halde mağdur ediliyorum.

Onur 51 Okunma

Cevaplar

 • Onur17 Ekim 2015

  TTNET'e yalın internet için telefon yoluyla başvuru yaparken ileride adresten taşınacağımı ve yeni adresimde sabit telefon olacağını, yalın ADSL hizmetini bu telefon hattı üzerine taşımak istediğimi belirttim. Telefondaki müşteri temsilcisi de bu işlemi yapabileceğimi onayladı. Yeni adresime geçtim ve taşıma işlemi yaptırmak için müşteri hizmetlerini aradığımda, işlemin Türk Telekom ofislerinden yapıldığını söyledi. Türk Telekom İl Müdürlüğüne gittim. Oradaki temsilci bu işlemin mümkün olmadığını belirtti. Ben ısrar edince daha yetkili 3 ayrı kişiye sordu ve 3 kişide yalın ADSL in telefon hattına taşınmadığını söyledi. Şuanda ne taşıma işlemi yapmadıkları gibi aboneliği iptalde etmiyorlar.

 • Onur02 Ekim 2015

  Şikayiteme istinaden TTNET tarafından arandım ve telefondaki müşteri temsilcisi işlemi Türk Telekom bayi ve ofislerinden yapabileceğimi söyledi. Bu bilgi üzerine Samsun İlkadım Telekom Müdürlüğüne gittim oradaki müşteri temsilcisi Yalın ADSL in telefon hattına taşınamayacağını söyledi. Durumu kendisine izah ettim ve TTNET müşteri hizmetleri olabildiğini söyledi dedim. Bunun üzerine daha yetkili 3 ayrı kişiye sordu ve üç kişi de böyle bir şeyin mümkün olmadığını, TTNET müşteri hizmetleri sizi başından savmak için söylemiştir dedi. 1855402130 No.lu aboneliğimin herhangi bir cezai bedel faturalandırılmadan sonlandırılmasını talep ediyorum.

 • Onur28 Eylül 2015

  İşlemi müşteri hizmetlerinden yapamayacağımı TTNET ofis bayilerinden yapabileceğimi söylediler. Bunun üzerine TTNET bayisine gittim. Onlarda biz yapamıyoruz diyorlar. Bu kadar sorumsuz bir firma görmedim. Çözüm üretmek yerine müşteriyi oyalıyorlar. Taahhüdüm olmasına rağmen aboneliğimi iptal ettirip cayma bedelini ödeyeceğim ama Tüketici haklarına şikayet edip ödediğim parayı geri alacağım. Abone olurken teyit ettiğim telefon kayıtlarında da var, müşteri hizmetleri personeli yanlış bilgi veriyorsa benim suçum ne?

 • Türk Telekom Temsilcisi21 Eylül 2015

  Müşterimizin talebi ile ilgili kendisi ile görüşülmüş olup gerekli bilgilendirme yapılmıştır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da www.ttnet.com.tr adresinde yer alan “Bize Ulaşın” formunu doldurarak bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

 • Onur21 Eylül 2015

  5 gün oldu kimse aramadı, bugün tüketici haklarına gidip şikayet edeceğim. Müşteriyi dikkate bile almıyorlar!

 • Türk Telekom Temsilcisi16 Eylül 2015

  Değerli Müşterimiz, İlettiğiniz konu ile ilgili incelemelerimiz başlatılmıştır. En kısa sürede tarafınıza geri dönüş yapılacaktır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da www.ttnet.com.tr adresinden ileterek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

Benzer Şikayetler

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön