07 Şubat 2015

TTNET Soundcloud Bağlanamama

Diğer servis sağlayıcılarla ve VPN aracılığıyla bağlanabildiğim Soundcloud.com adresli müzik sitesine, TTNET aracılığıyla hiçbir şekilde bağlanamıyorum. Müşteri temsilcisiyle yaptığım görüşmede de hattımda bir sorun olmadığı söylenip sorun çözülemedi.


Diğer servis sağlayıcıların erişimde bir problem yaşatmadığı siteyi mahkeme kararı olmadan "engelleyen" TTNET bu keyfi uygulamanın sebebini öncelikle açıklamalı, sonrasında sorunu acilen çözmelidir.

Oktar 577 Okunma

Cevaplar

  • Oktar17 Şubat 2015

    Firmanın burada verdiği cevap sorunu yaşayan diğer kişiler için bilgilendirici olmadığından dolayı ben telefonda bana bizzat söylenen cevabı ve sonrasındaki gelişmeleri aktarayım. TTNET, ilgili web sitesine kendilerinden bir engelleme olmadığını, sorunun ilgili web sitesinin belirli ıp aralıklarını çeşitli sebeplerle engellemiş olabileceğinden ve benim bağlanırken kullandığım ıp adresinin de bu engellenmiş ıp aralıkları içerisinde bulunmuş olabileceğinden bir sorun yaşıyor olabileceğimi iletti. Nitekim, bu cevap üzerine, TTNET kullanan başka arkadaşlardan bağlanmaya çalıştığımda bazılarında bağlanma sağlarken, bazılarında benzer sorunla karşılaştım. Sonuçta ilgili web sitesiyle olan sorun tümden TTNET kaynaklı olmadığı sonucuna vardım. Sonrasında bu engellemenin sebebini öğrenmek ve açtırmak için ilgili web sitesiyle yazıştım. İlgili web sitesinin cevabında bloklamanın olmadığı, ama Türkiye'ye yönelik böyle bir sorunun varlığından haberdar olduklarını. Bu sorunun kendi teknik sebeplerinden kaynaklanmadığını, ama çözmek için uğraştıklarını belirttiler. Yakın bir gelecekte çözülüp çözülemeyeceğine dair herhangi bir öngörüde bulunamadıklarını da ilettiler.

  • Türk Telekom Temsilcisi10 Şubat 2015

    Müşterimizin ilgili yazısı üzerine kendisi ile görüşülmüş olup gerekli bilgilendirme yapılmıştır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

  • Türk Telekom Temsilcisi07 Şubat 2015

    Müşterimizin şikâyeti tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede müşterimize bilgilendirme yapılacaktır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön