26 Ekim 2015

TTNET Paket Değişikliği Ve Hız Problemi!

TTNET firmasından uzun süredir internet hizmeti almaktayım. Kullanmakta olduğum paket 16 Mbit olmasına karşın 10-11 Mbit üzerine bir hıza hiç rastlamadım. 16 Mbite kadar diye bir açık ifade olduğunu kabul ediyorum. Ancak 16 Mbit ile 10 Mbit arasında %50 fark var. Bu kasıtlı yapılan bir sınırlamadır. Daha önce kullanımda olan paketimi bir üst pakete yükseltme imkanım olan bir bölgeye taşındım. Hipernet'e geçiş için 11/10/2015 tarihinde başvuruda bulundum. Tarafıma SMS ile işlemin devam ettiğine dair bilgi verilmektedir. Servis kaydı halen açıktır ve en geç 7 gün içerisinde gerçekleşeceği belirtilen paket geçişi ile ilgili herhangi bir sonuç alınamamıştır.

Ragıp 30 Okunma

Cevaplar

 • Ragıp02 Kasım 2015

  TTNET ilgili sorun ile alakalı olarak bir çözüm üretmiştir. Sorun yaşayan arkadaşlara tavsiyem tüm bilgileri eksiksiz olarak vermenizi tavsiye ederim. İlgili birimler konuyu tam anlamadıkları için iletişim sıkıntısı yaşanıyor. TTNET Paket değişikliğim yapılmış bu süreçte ilgililer tarafından aramalar yapılmıştır. Detaylı olarak incelediğim zaman hız ölçümleri TTNET aracılığı ile yapıldığı zaman normal görünürken, farklı sağlayıcılar aracılığı ile yaptığımda çok farklı sonuçlar alınmaktadır. Ayrıca Ping çok yüksek çıkmaktadır. İlgilendiğiniz için teşekkür ederiz.

 • Ragıp27 Ekim 2015

  TTNET ile artık konuşarak anlaşamıyoruz. İlgileniyorlar doğru ancak bir yerde problem var onu tespit edemedim. Sorun çözüldü diye mesaj geliyor bana. İnternet yine yok. DSL ışığı yanıyor ama modemde sinyal yok deniliyor bana. Lütfen bu sorunu çözün. Dalga geçmeyi bırakın, gerçek sorun ne ise onu bildirin. Bu tarafınıza bir tebliğdir. Yasal süre sonunda hukuki olarak süreci başlatacağım.

 • Ragıp27 Ekim 2015

  İmla hataları için özür dilerim, zira telefondan yazmak zorunda olduğumuz için böyle hatalar olabiliyor.

 • Ragıp27 Ekim 2015

  Öncelikle 15 gündür devam eden paket değişikliği işlemi 10 'dk'da gerçekleştirebilecek kapasitede olduğumuzu gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Ancak paket değişikliği işlemi sonrasında internetim tamamen gitmiş olup herhangi bir şekilde kullanmamaktadır. Bununla ilgili TTNET müşteri hizmetleri üzerinden iki tane farklı bilirim oluşturmamak Arşın gün içerisinde herhangi bir sonuç alamadım. Ancak bildiğiniz üzere internet günümüzde birçok işlemin yapılabilmesi ve devam edilebilmesi için büyük birönem arz ediyor. Şu aşamada herhangi bir internet bağlantımız bulunmayıp işlerimiz aksamış durumdadır. Gereğinin yapılarak mağduriyetimizin giderilmesi hususunda bilgilerinizi rica ederim.

 • Türk Telekom Temsilcisi26 Ekim 2015

  Değerli Müşterimiz, İlettiğiniz konu ile ilgili incelemelerimiz başlatılmıştır. En kısa sürede tarafınıza geri dönüş yapılacaktır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da www.ttnet.com.tr adresinden ileterek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön