23 Ağustos 2013 #1973280

Ttnet Kota Aşım Problemi!

TTNET kota aşım uyarı mesajını "kota dolduktan sonra" gönderiyor. Bir önceki şikayetimde de bu mesajların hiç gelmediğinden bahsetmiştim. (kota aşım ihbarıyla ilgili kanun yürürlüğe girmesine rağmen). Daha sonra telefon numaramı ve email adresimi kaydettiler o da ayrı konu. Sistemde yok demişlerdi halbuki faturalar o mail adresime geliyordu.


TTNET'ten gelen mesaj metninde " Ağustos ayı kotası dolmuştur. Son 20 saatlik kullanım hariçtir. " deniyor. Dikkat ederseniz kotam zaten dolmuş ve sözde son 20 saatlik kullanımım da hariç tutulmuş. Yani o 20 saat boyunca kullanımlarım yüksek faizle ücretlendirilecek. Bu olay akla mantığa uygun mu yoksa bu firma tüketiciyle dalga mı geçmektedir?

Tolga 171 Okunma

Cevaplar

 • Tolga27 Ağustos 2013

  İnternet Servis Sağlayıcılarına, kullanım "kotası dolmadan önce " vatandaşlara, cep telefonlarına kısa mesaj yoluyla bilgilendirme zorunluluğu getirildi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "internet kotasının yüzde 80'ine " VE "yüzde 100'üne " ulaşıldığında cep telefonu numara bilgisi bulunan abonelere, kısa mesaj ile bilgilendirme yapılacağını belirtti. Cep telefonu numara bilgisi bulunmayan, ancak elektronik e-posta bilgisi bulunan abonelere de kota bilgilendirmesi elektronik posta ile yapılacak. Bakan Yıldırım, kararın internet kullanıcılarının fazla ödeme yapmak zorunda bırakılmasını önlemek ve tüketicileri korumak amacıyla alındığını belirtti. Bilgilendirme hizmeti, 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacaktı. Bana ilk ay mesaj bile gelmedi. uyardım , bu sefer de kota dolmuşondan sonra mesaj geliyo. yorum yok

 • Tolga27 Ağustos 2013

  Yaptık bi sözleşme ,elimiz kolumuz bağlı mecbur ocağa kadar değiştiremiyoruz internet operatörünü ....

 • Türk Telekom Temsilcisi26 Ağustos 2013

  Müşterimizin ilgili yazısı üzerine kendisi ile görüşülmüş olup gerekli bilgilendirme yapılmıştır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

 • Türk Telekom Temsilcisi23 Ağustos 2013

  Müşterimizin şikâyeti tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede müşterimize bilgilendirme yapılacaktır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön