05 Nisan 2013

Ttnet Kişisel Bilgileri Paylaşıyor!

3 yıl önce öğrenci evinde kalıyorken adsl hattı bir arkadaşımın üzerindeydi ve evden ayrıldığı için tivibu ile ilgili bir işlemi yapabilmek için iletişim numarası olarak kendi telefon numaramı vermiş ve kısa süre sonra da hattı kapatıp başka bir servis sağlayıcıdan hizmet almaya başlamıştık.

Aradan geçen zaman içinde farklı firmalardan (D-Smart, Digiturk, Aviva sigorta, ...) reklam amaçlı arandım ve bu aramalarda hep arkadaşımın adıyla hitap edildim. Yani yukarıda anlattığım süreç içinde Ttnet abone bilgilerini paylaşmış. Özellikle D-Smart ve Digiturk'ün aramalarından bıkmış durumdayım. Nmaramı silmelerini söylememe rağmen tekrar tekrar aranıyorum. Ttnet abonesi de değilim.

Fatih 103 Okunma

Cevaplar

 • Fatih08 Nisan 2013

  İlk bilgilendirmenin yapıldığına dair yapılan yorum geç yapıldığı için sanki benim yorumum üstüne de bir gelişme varmış izlenimi oluşmuş. Daha önceki yorumumda alıntıladığım bilgilendirmenin üzerine herhangi bir ekleme yapmadılar. Kısacası TTNET kabahatini kabul etmemekte ısrarlı. Zaten o zaman kullandığımız hattın taahhütü bitmek üzereyken diğer servis sağlayıcıların araması da TTNET'in kişisel bilgileri gizleme kaygısının bulunmadığını açıkça gösteriyor. Yine o aramalarda da arkadaşımın adıyla hitap edildim. Durum son derece açık.

 • Türk Telekom Temsilcisi08 Nisan 2013

  Müşterimizin ilgili yazısı üzerine, şikâyet içeriğinde yer alan mail adresine bilgilendirme yapılmıştır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

 • Fatih08 Nisan 2013

  Bana yapılan bilgilendirme: "Şirketimize iletmiş olduğunuz itirazınıza istinaden yapılan inceleme sonucunda; tarafınıza ait iletişim veya abonelik bilgilerinizin şirketimiz tarafından diğer internet servis sağlayıcısı firma/firmalar ile paylaşılmadığı anlaşılmıştır." Ortada bariz bir durum var. Arkadaşımın adı ile benim telefon numaramın yan yana geldiği tek yer TTNET abonelik sayfasıydı. Ahlaksızca bir şey yapıyorsun madem bir özür dile.

 • Türk Telekom Temsilcisi05 Nisan 2013

  Müşterimizin şikâyeti tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede müşterimize bilgilendirme yapılacaktır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön