18 Mart 2013 #1692332

Ttnet İnternet Bağlantım Yapılmadı!

14. 03. 2013 tarihinde abone olmak için Kadıköy Kuşdili bayiye başvurdum. Bayi bana, "yarın girişinizi yaparız cumartesi bağlanır, evde olun" dedi. İzin aldım. Bütün gün evde bekledim ve her saat başı bayiyi aradım. Beni sürekli oyaladı. Akşam 4'te aradığımda, uydurma bir bahane ile, işlemin iptal edildiğini söyledi ve tartıştık. Tartışma sırasında "Ben sizinle saygılı konuşmaya çalışıyorum" deyince kendimi kaybetmişim. Hatta konuşma sırasında bana "Türk Telekom Genel Müdürü Benim Akrabam" bile dedi. 444 0 375 numarasına şikayette bulunmaya çalıştım ancak 4'üncü aramamda şikayet oluşturabildim. Başvurumu iptal etme şansımın olmadığını, önce aktive edip, taahhüt cezasını ödemem gerekiyormuş.

Mustafa 247 Okunma

Cevaplar

 • Mustafa05 Nisan 2013

  Bu arada, cumartesi bütün gün evden çıkamamam, yaşadığım sinir bozukluğu, bir de telefon faturamın da 3,5 aylık ttnet faturası kadar gelmiş olması yanıma kar kaldı... ;)

 • Mustafa05 Nisan 2013

  Konuyu sonlandırayım. 21 Mart günü eve gelip internetimi bağladılar. Ama gene ne zaman geleceklerini bildirmediler. Tesadüfen evde sadece o gün kalan bir arkadaşım vardı. O açtı kapıyı. Tesadüf işte... Zaten gelmeden önce aramıyorlarmış. Telefon bağlama hizmeti biraz değişmiş ttnet'in. Neyse o kısım bizi ilgilendirmiyor. Gayet güzel çalışıyor şu an.

 • Türk Telekom Temsilcisi21 Mart 2013

  Müşterimizin ilgili yazısı üzerine kendisi ile görüşülmüştür. Yapılan görüşmede probleminin giderildiği bilgisi alınmıştır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

 • Mustafa19 Mart 2013

  Neyse artık son yorumumu da yapayım. Benim sorunum hattımın açılmaması vs değil. Bir gün mutlaka acacaklar. Ya da açmayacaklar. Burada müşteriye yapılmış ciddi bir saygısızlık, zaten kosusturmaca ile gecirdigimiz zamanimizin gaspı üstüne bir de evde olmamak hatta mesaj ve telefon ile ulaşamamak gibi gerekçelerle musteriyi saf yerine koymak var. Dediğim gibi halen ortada bunların sorumluluğunu alacak kimsenin bulunmaması. Ve bu sorunların tekrar tekrar yaşanacak olması. Ve malesef ki bu konuda yapacak birsey olmaması çok üzücü. Bayi vermemesi gereken sözler vermiş, ekip gelmemiş geldim demiş.... Banane bu sizin kurumsal sorununuz. Beni ilgilendirmiyor. Ben evde hapsolup geçirdiğim koca bir günü, günlerce yaptıgım telefon konuşmalarını bilirim. Genel olarak soyluyorum. Eskiden müşteri memnuniyeti diye bir şey vardı. Giderek bu kaybolmaya başladı. Hizmet sektörü önce hizmetin kalitesinden ve müşteri memnuniyetinden sorumludur. Ama bunların hepsi mazide kaldı. En azından halen mesafeli satışlarda ve elektronik eşyalarda yazili tüketici haklarımız var. En azından şimdilik... Neyse arastiriyorlarmis bakalım, umarım bir sorumlu bulurlar...

 • Mustafa19 Mart 2013

  Arkadaşlar, şimdi tüketici hakem heyetiyle konuştum. Hiç bir hak iddia edemiyormuşuz bu konu ile ilgili olarak. 7 gün içerisinde iptal diye bir durum da yokmuş. Ancak kendi içlerinde (ttnet'in) bir yaptırım söz konusu ise bayiye bu şekilde cezai yaptırım olabilirmiş. Diğer türlü bu hizmetin yanlış veya ayıplı olması yaptığımız sözleşmeyi bağlamıyormuş. Bilgnize... Destek veren herkese teşekkürler. Yine her zaman olduğu gibi yaptıkları yanlarına kalacak... :D Ve gördüğünüz üzere kendi içlerinde de herhangi bir yaptırım yok :D Mecbur bağlatığ ondan sonra iptal edebiliyormuşum. Zaten bayinin de açılış haberini gördüm gerçekten söylediği gibi sanıyorum ttnetin genel müdürü akraabaası. (2 aa ile)...

 • Mustafa19 Mart 2013

  Malesef hala arayan soran yok :(

 • Mustafa19 Mart 2013

  Saatler geçiyor ve maalesef halen herhangi bir yanıt yok! Şu otomatik yanıttan başka... :( Şu an itibariyle sanıyorum cep telefonu faturam da ttneti aramaktan mütevellit 6 aylık ttnet faturasına eşdeğer olacak... Tekrar söylüyorum, mesaj yanıtlandı görünüyor ama bana herhangi bir yanıt gelmedi.

 • Mustafa18 Mart 2013

  Merhaba, saatler boyunca yaptığım telefon konuşmaları sonucunda ttnet çağrı merkezine yaptığım şikayet kaydının, bana ulaşılaması (!) ve bilgilerimin doğrulanması gerektiği gerekçesiyle askıya alındığı söylendi. Onlar beni aramadı ben onları aradım bu arada. Ve uzunca süre kurulmuş robot gibi yanıt veren çağrı merkezindeki arkadaş en son olarak mağduriyetimi gidermeye(!) çalıştıklarını söyledi. Mağduriyetimi gidermeyin başvurumu iptal edin hizmetinizden memnun kalmadım. dediğimde bunun mümkün olmadığını söyledi. Bu konuda bir tüketici hakkı yok mudur. Bilen birisi var ise yardımcı olsun. Gerekirse savcılık ya da tükoder yardımıyla çözeyim. Ama nefret ettim artık yaptıkları hizmetten(!). Başvurumu da iptal edemiyorum. Çıldırmak üzereyim.

 • Mustafa18 Mart 2013

  Bir şey daha soracağım: Firmaların sosyal medyada tutunma çabaları sonucunda oluşturmuş oldukları aşağıdaki gibi otomatik mesajlar da yanıtlama yüzdesine giriyor değil mi? Yani şimdi aşağıdaki otomatik ya da hazır forwardlanmayı bekleyen mesaj sayesinde, siteniz veya diğer sosyal medya istatistiklerinde, şikayete hemen cevap verilmiş gibi görünüyor, değil mi? :D İkinci yazdığım mesaj için de bir hazır mail yok mu? Sanırım yok. Olsaydı forward ederlerdi en acilinden...

 • Mustafa18 Mart 2013

  444 0 375 nuarasından yaklaşım 1 saat önce arandım. Toplantıda olduğum için cevaplayamadım ve az önce geri dönüş yaptım. Neden arandığım konusunda bir fikirlerinin olmadığını, eğer önemli bir durum var ise tekrar aranacağımı söylediler. Birincisi neden kimsenin benim neden aranıdğım konusunda bilgisi yok? Ben işimi çözmek ve veya bir şikayet kaydı oluşturmak için bile sürekli telefon etmek zorunda iken, neden 1 kez aranıp bir daha aranmıyorum? Kampanya satmak için günde 3 kez aradığınız zamanları da hatırlıyorum. Malesef sakinleşemiyorum. Zaman geçtikçe daha da kızgınlığım artıyor. İlginize teşekkür ediyorum.

 • Türk Telekom Temsilcisi18 Mart 2013

  Müşterimizin şikâyeti tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede müşterimize bilgilendirme yapılacaktır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön