14 Şubat 2013 #1631086

Ttnet Hız ve Kopma Sorunlarının Giderilmemesi!

Yaklaşık 4 yıldır Ttnet'in Netlimitsiz paketini kullanmaktayım. Paketi kullanmaya başladığım ilk aylarda ortalama 7 Mbps ile internet kullanırken, takip eden 4 yıl süresince kademeli olarak bağlantı hızım 0,86 Mbps'e kadar düşürüldü ve sürekli kopma var. Konuyla ilgili yaklaşık 1 yıldır Ttnet'le iki haftada bir görüşüyorum ve maalesef sorunum giderilmiyor.


Üstelik sorunumun giderilmesi bir yana; hem "2 Mbps'den fazla hız almanız mümkün değil" denilerek yanıltıcı durumuna düşürülüyor, hem de 0,86 Mbps'in taahhüt edilen hız olduğu söylenerek saf muamelesi görüyorum. Ttnet yetkilileri, internetimi kullanılamayacak hâle sokmayı çözüm sanıyor ve sadece bahane üretiyor.

Gökhan 38 Okunma

Cevaplar

 • Gökhan17 Şubat 2013

  15 Şubat cuma günü saat 13:20'de Ttnet tarafından arandım. Aynı sıkıntıları tekrar dile getirdim. "Yerinde kontrol" teklifinde bulunuldu ve cumartesi günü için randevu talep edildi, hatta bu konuda uygun olup olmadığımın sorulması için tekrar aranacağım söylendi. 17 Şubat pazar günü saat 17:00'de gönderilen mesajla, tarafıma ulaşılamadığı bildirildi ancak ne evden ne de cep telefonumdan arayan kimse olmadı. Zaten her arıza kaydı sonrası bu mesajı alıyorum, sanırım Ttnet'in ilgilenmeme yöntemi bu. Tarafıma gönderilen mailde ise sorun olmadığından ve uzun süreli bağlantılarımın olduğundan söz edilmiş. 24 saat bilgisayar başında olmadığım için, belirtilen uzun süreli bağlantı, kullanılmayan sürede ulaşılan bağlantıdır. 0,86 Mbps'lik bağlantım, bu mesajı yazdığım sırada tekrar kopmuştur. Ayrıca 8 Mbps'lik bağlantının ulaşabileceğim en yüksek hız olduğunu ben de bilmekteyim ancak 0,86 Mbps'lik bağlantının sözleşme esaslarına aykırı olduğunu Ttnet nedense kabul etmiyor. Cevap mailinde, hizmet sahibinin Türk Telekom olduğu özellikle belirtilerek sorumluluktan kaçılmıştır. Ben hizmeti Ttnet'ten almaktayım. Ttnet'in hizmeti hangi kurumdan almış olduğu müşteriyi ilgilendirmez. Ttnet, benim sıkıntımı, başka bir kuruma yönlendirmeden çözmek zorundadır. Bana "Türk Telekom binasına gidip kontrol ettirin" şeklinde cevap veriliyor. Bu benim değil, Ttnet'in görevidir. Basitleştirilmiş bir örnek verecek olursak; sikayetvar.com'a girilemiyorsa ve ben bunu site yetkililerine bildiriyorsam, site yetkilileri "Sunucu hizmetimizi sağlayan kuruluşla iletişime geçin" diyemez!

 • Türk Telekom Temsilcisi17 Şubat 2013

  Müşterimizin ilgili yazısı üzerine, şikâyet içeriğinde yer alan mail adresine bilgilendirme yapılmıştır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

 • Gökhan15 Şubat 2013

  Herhangi bir geri dönüş yapılmadı. Sorunum giderilmedi. Benim şikayet yazmadaki amacım Ttnet'in buraya cevap metni 'yapıştırması' değil, sorunun giderilmesi.

 • Türk Telekom Temsilcisi14 Şubat 2013

  Müşterimizin şikâyeti tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede müşterimize bilgilendirme yapılacaktır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön