27 Ağustos 2013 #1977182

TTNET Haksız Faturalandırma!

Sorunumu kısaca anlatmam gerekirse, 5 Temmuz'da önceki evimden taşındığım ve yeni evimde ise 20 Temmuz'dan itibaren internet bağlantım gerçekleştiği halde bana kullanmadığım ve hiçbir şekilde evimde internetin olmadığı süre için 31,5 TL fatura kesildi.


Sorunu çözmek ve faturanın son ödeme tarihine (20.08.2013) yetişebilmek için toplam 4 kez 4440375'i aradığım halde bir türlü hattımı kontrolleri tamamlanamadı. İlk aradığımda sadece 5GB kullanımım olduğunu ve gün dağılımına bakıp kontrolünün oldukça kolay olduğunu ve faturamı düzenleyeceklerini söylediler. 13.08.2013'ten beri bu sorunu çözmek için uğraşıyorum, yardımlarınızı rica ederim.

Başak 43 Okunma

Cevaplar

  • Başak29 Ağustos 2013

    Tam anlamıyla büyük bir hayalkırıklığı yaşıyorum. Bu kadar basit bir işlemi yapmamak için direnip Türk Telekom ofisine gidip Çözüm Masası'na dilekçe yazıp sürecin sonlanmasını beklememi tavsiye ettiler. Ben çalışan bir insanım, bu teknoloji devrinde ofise gidip dilekçe yazmak da ne kadar çağdışı çözümdür buna inanamıyorum. Beyanımı inandırıcı bulmayıp elimizde söylediklerinizi doğrulayan bir ispat yok dediler,en az 5 kişiye aynı sorunumu bir bir anlatmama rağmen. En baştan söyleselerdi yardım edemeyeceklerini neden benim sinirlerimi bozup huzursuz ettiler anlayamıyorum. Yapacaklarının sadece kullanımlarıma bakmak ve kullanmadığım günlerin faturadan düşeceğini söylemişlerdi (ilk aradığımda), sözlerini de tutmadılar hem vaktimi aldılar hem de firmaya olan bağlılığımı sona erdirdiler. Kira kontratımı göstermeyi de önerdim ancak boşa bir çaba harcamışım. Bir ay önce taahhütte bulunmasaydım bir an durmaz aboneliğimi iptal ederdim. 1 sene boyunca gözümde çizdikleri imajı bu davranışlarıyla yerle bir ettiler. Faturamı ödememi önerdiler, dilekçeyi de onlara sunduğumda HAKLI(?) bulunursam bana para iadesi yapacaklarını söylediler. Gerçekten büyük bir fiyasko, çok kızgınım. Tüketici Hakları’nı arayıp bilgi almayı, hakkımı savunmayı düşünüyorum. Türk Telekom’un gerçek yüzünü görmeme yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Saygılarımla,iyi çalışmalar

  • Türk Telekom Temsilcisi29 Ağustos 2013

    Müşterimizin ilgili yazısı üzerine kendisi ile görüşülmüş olup gerekli bilgilendirme yapılmıştır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

  • Türk Telekom Temsilcisi27 Ağustos 2013

    Müşterimizin şikâyeti tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede müşterimize bilgilendirme yapılacaktır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön