12 Temmuz 2014

TTNET Bireysel Başvurumu Kurumsal Olarak Açmış

2013 Temmuz ayında, online olarak bireysel sayfasındaki, telefon+ net kampanyasına başvurdum. Netim ve telefonum bağlandı. Şuan üzerinden 1 yıl geçtikten sonra anlıyorum ki, eve aldığım internet hizmetini kurumsal müşteri olarak kaydetmişler. Şirket ismine de baba adı+soyad+ ad şeklinde uydurma bir isim vermişler.


Bütün bunlara ek olarak, hiç haberim yokken kurumsal müşterilere özel, işyerim paketini eklemişler ve 13 aydır benden ücretini alıyorlar. Müşteri hizmetlerini aradığımda, kurumsaldan başvuru yaptığım şekilde saçma bahaneler uyduruyorlar. Evime aldığım net'i nasıl kurumsal gösterebiliyorsunuz? Sayın yetkili, bu durumun düzeltilmesi ve alınan ücretlerin yasal faizleri ile iadesini istiyorum.

Çetin 2.127 Okunma

Cevaplar

 • Çetin14 Temmuz 2014

  "Müşterimizin ilgili yazısı üzerine kendisi ile görüşülmüş olup gerekli bilgilendirme yapılmıştır." şeklinde verilen standart cevaba hiç bir şekilde aldanmayınız. Yaptıkları şey arayıp çözüme yönelik olmayan bilgilendirmeleridir. Daha önceden de belirttiğim gibi ttnet internet sitesinden telefon+internet kampanyası ile aboneliğim başladı ve şuan kurumsal bir üyelik açıldığını farkettim. TTNet'in tutumu tamamen beni(müşteriyi) suçlamaya yönelikti. TTNet müşteri hizmetlerini aradığımda, verilen cevap kurumsal bir başvuru yapmışsınızdır şeklindeydi. Yani benim hatamdı onlara göre. Bunun üzerine siteleri tekrar inceledim ve bireyselden başvurduğumu hatırladım. Emin olmak için türk telekomu arayıp, telefon hattımın bireysel olduğunu öğrendim ve oraya yapılan başvurumda bireyseldi. Dolayısıyla bu benim değil, ttnet'in hatasıydı. Daha sonra şikayetim üzerine yapılan dönüşte bana bildirilen şey, imzaladığınız kağıtlar kurumsal belgeler, imzanız var elimizde şeklindeydi. Bireysel başvuruma karşın kurumsal form dolduran ve bunu bana imzalatan bayileri suçsuz ve yine imzalamadan önce detaylı okumadığım 10 larca sayfadan dolayı ben suçluydum ve bu şekilde sizin suçunuz okuyacaktınız diye cevap aldım. Üstelik bu durumu hala düzeltmek gibi bir niyetleri de yok, bunun için benim işten izin alıp, bayilerine gidip(ki bu işi yanlış yapan onlar), yazılı olarak başvuruda bulunacakmışım, ne olur bireysele geçirin beni diye. Bu ne küstahlıktır. Bu işin TTNet tarafından bu küstahlıkla çözüme ulaşması mümkün değil, ulaşabildiğim bütün şikayet ortamlarından şikayete devam edeceğim. Evet izin alacağım işimden ve bunu sizi tüketici hakem heyetine şikayet etmek için kullanacağım, gelip bayinizin hatasını düzeltmek için değil.

 • Çetin14 Temmuz 2014

  Çok kaba bir şekilde, çözüme yönelik olmayan bir tutum sergiliyorlar

 • Türk Telekom Temsilcisi12 Temmuz 2014

  Müşterimizin ilgili yazısı üzerine kendisi ile görüşülmüş olup gerekli bilgilendirme yapılmıştır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

 • Türk Telekom Temsilcisi12 Temmuz 2014

  Müşterimizin şikâyeti tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede müşterimize bilgilendirme yapılacaktır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön