18 Eylül 2013 #2018698

TTNET Bağlantı Kesintisi!

16. 09. 2013 saat 16:00 civarında akıllı evim paketine geçiş yaptım. O andan bu ana kadar, yaklaşık 30 saattir, İnternet ve beraberinde Tivibu kesik. Sürekli çağrı merkezini arıyorum, habire mağduriyetimi ilgili birimlere bildiriyorlar ama o birimlerden kimse zahmet edip bir geri dönüş yapmıyor.


Bunlarla beraber, işimi yapmak için internete ihtiyaç duyuyorum. Allah'tan mobil internet var da, hiç değilse işimi devam ettirebiliyorum.


Sayın TTNET, siz amme hizmeti yapmıyorsunuz, aldığınız paranın her kuruşunun karşılığını vermek ve size para ödeyen müşterilerinize cevap vermek zorundasınız.

Ahmet 111 Okunma

Cevaplar

 • Ahmet24 Eylül 2013

  Şimdi yeni bir sıkıntım var, Karşılaştığım durum gayet net, 1- Paket değişikliği istedim 2- Paket değişikliği yapıldı ve internet kesildi 3- Üç gün TTNET'in peşinde koştum 4- Arada evimize bir ekip gönderdiler. Gelen ekip, 8Mbit'ten 24 Mbit'e geçtiğimiz için bu durumun olduğunu söylediler. Halbuki yukarıda anlattığım gibi ve TTNET'in kendi sistemlerinden tayit edebileceği gibi ben zaten 24 Mbit kullanıyordum. İlave olarak ev ziyaret hizmeti için faturama 10TL yansıtılacağını belirttiler. 5- Koştum koştum en nihayetinde öğrendim ki yeni paketim VDSL modem gerektiriyormuş. 6- Uğraştık soruşturduk çok şükür uygun bir modemi ücretsiz sağladılar. Sıkıntım şu, 4üncü maddede ekibin evimizi ziyareti hiç gerekli değildi. Onların vardığı kanıya zaten aylar önce başka bir TTNET teknik uzmanı uzaktan kontrollerle varmıştı ki bu da teyit edilebilir. Bahsi geçen 10TL faturama yansıdığında karşılık olarak ben de TTNET'ten 3 gün kullanamadığım internet ve tivibu hizmetinin faturamdan düşülmesini talep etmeyi planlıyorum. Netice olarak, paket değişikliğinin yeni modem gerektirdiği konusunda bilgilendirilmedim, bunu benim bilmeme imkan yok ve TTNET bunu tespit etmek için evime ekip gönderip bunu da bana fatura etmek istiyor. Hiç adil değil.

 • Türk Telekom Temsilcisi23 Eylül 2013

  Müşterimizin ilgili yazısı üzerine kendisi ile görüşülmüş olup gerekli bilgilendirme yapılmıştır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

 • Ahmet22 Eylül 2013

  Problemim çözüldü ama nasıl? Bizim usüllerle. TTNET'in TTNET Çağrı merkezi, Kartal santralindeki müşteri hizmetler personeli, ayn santraldeki teknik personel, Küçükyalı TTNET müdürlüğü tamamen bir birinden habersiz şekilde hizmet vermekteler. Nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde TTNET'in teknik personele ilettiği kontrol talebi (iş emri de diyebiliriz) günler personele ulaşmamamış. Müşteri hizmetleri personeli çağrı merkezi ile yaptığım görüşmelere ve çağrı kayıtlarına ulaşamıyor. Çağrı merkezinin önerdiği ve hatta kendi birimlerine dayattığı çözüm biçimi diğer personel tarafından görülemiyor. O kadar telefon görüşmesi, santral, müdürlük ziyareti, sonrasında, hangi sebeple olduğunu anlamadığım bir biçimde Küçükyalı'dan hattıma uygun bir modem verilerek problem çözüldü. Çözüme ulaşmak bu kadar zor olmamalıydı, bu kadar zaman harcanmamalıydı diye düşünüyorum. Müşteriniz sizi ikinciyi de geçtim, üçüncü defa, problem devam ediyor diye arıyorsa ciddiye almalısınız diye düşünüyorum. Talep takibinin en uygun şekilde yapılması için Türk Telekom'un uygun yatırımları yapmasını umuyorum. Teknolojiler konusunda şirketimin uzmanlığı var. Fikrim sorulacak olursa seve seve yardımcı olmak isterim. Saygılarımla Ahmet Gökalp Ergeç

 • Türk Telekom Temsilcisi19 Eylül 2013

  Müşterimizin ilgili yazısı üzerine, şikâyet içeriğinde yer alan mail adresine bilgilendirme yapılmıştır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

 • Ahmet19 Eylül 2013

  Selamlar, Bugün evimize gelen uzmanlar, internet hattımız 8mbit'ten 24mbit'e çıkarıldığı için modem'in uygun olmadığını ve modem'in değişmesi gerektiğini söylemişler. Hattımız, kesinti öncesi 24 Mbit olduğu için (zaten 8mbit HD yayın izlenemez) bu tespitin yanlış olduğunu bile bile sırf TTNET yetkilisi söyledi diye hat sahibi olan eşimden modem'i yüklenip Küçükyalı Telekom müdürlüğüne gitmesini rica ettim. Burada beklentim TTNET'in sağlayacağı hizmet için uygun bir modem sağlaması idi. Ancak Küçükyalı'dan görevli hattımızın VDSL olduğunu be sebeple mevcut modemin (ADSL2+ destekli Tivibu HD yayınları için sağlanmış olan Airties 5341) çalışmayacağını VDSL modem almamız gerektiği belirtmiş. Bu ikinci tespitin ne kadar yanlış olduğunu mevcut ADSL hat değerlerine bakarak anlayabilirsiniz. Modemimizin ADSL hattı kuruluyor ama IP alamıyor. Şimdi gelelim muhtemel sebebe. Vaktiyle, 1mbit sınırsız ADSL kullanıcısı iken bölgedeki hattın iyileştirilmesiyle ve sonrasında tivibu müşterisi olmamızla beraber, ttnet online işlemler sayfasına göre "fibernet limitsiz (20mbit'e kadar)" hızına kadar yükseldi. Tivibu hizmeti dışında hiçbir tarife değişikliği talebimiz olmamıştır. 2 gün önce "tivibu akıllı ev paketine geçiş yapmak" için İstanbul Kartal telekom müdürlüğüne gittik. Oradaki görevli bayan, tivibu akıllı evim tarifesine geçiş için, mevcut internet tarifemizi mevcut bulunan "fibernet limitsiz'den", "netlimitsiz (8mbit'e kadar)" tarifesine geçirmek zorunda olduğunu, sonrasında tekrar netlimitsiz'den fibernet limitsiz'e çevireceğini belirtti. Böylece önceki tarifemizi koruyacaktık. Büyük ihtimalle bu tarife çevirimi sırasında arka taraftaki sistemlerinizden kaynaklanan bir tanım yanlışlığı, sistemin kurgulanmasında atlanan bir nokta var ve bu probleme sebep oluyor. Olayları bu bilgiler ışığında tekrar değerlendirip konuya ivedi çözüm bulmanızı rica ediyorum. Yaklaşık 60 saat hizmet alamadığımı hatırlatır, yukarıda bahsettiğim "gereksiz" ev ziyareti için faturama yansıtılacağı söylenen 10TL'nin alınmaması konusunda gerekili işlemeleri yapmanızı rica ediyorum

 • Türk Telekom Temsilcisi18 Eylül 2013

  Müşterimizin şikâyeti tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede müşterimize bilgilendirme yapılacaktır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön