29 Nisan 2013 #1769244

Ttnet Adil Kullanım Kotası Sorunu!

1.5 yıldır da 8 mbps yalın net limitsiz kullanıcısıyım. Sorunum adil kullanım hakkı dedikleri uygulamanın sözleşmeden farklı şekilde uygulanması. 8 mbps hız, aylık adil kullanım kotası olan 50 gb yi aşınca 3 mbps e düşürülür diyorlar. Halbuki internet hızım hiçbir zaman 3.72 mbps nin üzerine çıkmadı. Dahası bu uygulamayla hızımın düşürülmesi gerekirken internetim her 5 dakikada bir sürekli olarak kesiliyor.


2 aydır bu işlemi sürekli yapmaktalar. geçen ay şikayetimi müşteri hizmetlerine aktardım. onlarca telefon trafiğinden sonra ay atladı ve sorun otomatik olarak düzeldi. Bu ay yine kota aşımı sebebiyle internetim kesilmekte. Ttnet'i müşteri ve teknik hizmetlerini sahibini hepsini kınıyorum.

Mustafa 233 Okunma

Cevaplar

  • Mustafa30 Nisan 2013

    buradan cevap verilmesi çözümün gerçekleştiği anlamına gelmiyor. ayrıca bana atılan mail de; ([email protected]) Değerli Müşterimiz, Şirketimize iletmiş olduğunuz şikayetiniz hakkında gerekli inceleme ve çalışmalar titizlikle yapılarak tamamlanmıştır. Bilindiği üzere; xDSL üzerinden İnternet Servis sağlayıcılarına ülkenin tüm bölgelerinde altyapı hizmeti sunan Şirket Türk Telekomünikasyon A.Ş.’dir. Şirketimiz de, altyapı sağlayıcısı konumundaki Türk Telekomünikasyon A.Ş.’ den toptan seviyede temin etmiş olduğu internet erişim hizmetini abonelerine perakende seviyede sunmaktadır. Adil Kullanım Noktası (AKN) ile ilgili değişiklik; altyapı hizmeti sunan Türk Telekomünikasyon A.Ş. tarafından toptan seviyede yapılmış olup Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun “29.02.2012 tarih ve 2012/DK-07/94 numaralı DSL Tarife Teklifi ve AKN Değişikliği” ve 02.07.2012 tarih ve 2012/DK -07/302 numaralı DSL Tarifelerinde Adil Kullanım Noktası Uygulamasında Değişiklik konulu kararında yer almaktadır. Yukarıda açıklanan bilgiler doğrultusunda; Adil Kullanım Noktasının, Şirketimizce, sektörde düzenleyici ve denetleyici role sahip olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından onaylanan DSL Tarife Teklifi ve AKN Değişikliği konulu kurul kararı kapsamında uygulandığını bilgilerinize arz ederiz. Saygılarımızla, TTNET A.Ş. şeklinde olup, sanki ben AKN hakkında şikayette bulunmuşum imajı veriyor. halbuki yukarıdaki şikayet metnini (anahtar kelime ile standart cevep verme yerine) okuma zahmetine girerlerse AKN den değil AKN sonrası 5 dakikada bir internet bağlantımın koparılmasından dolayı olduğunu göreceklerdir.

  • Türk Telekom Temsilcisi29 Nisan 2013

    Müşterimizin ilgili yazısı üzerine, şikâyet içeriğinde yer alan mail adresine bilgilendirme yapılmıştır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

  • Türk Telekom Temsilcisi29 Nisan 2013

    Müşterimizin şikâyeti tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede müşterimize bilgilendirme yapılacaktır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön