31 Temmuz 2015

TTNET Adil Kullanım Kotası Aşımından Sonraki Hız Kaybı!

İnternet hizmetinin adil kullanım kotasını aştım bu ay normalde hızın 3 mbite düşürülmesi gerekiyor. Sözleşmeden hatırladığım kadarıyla fakat son 2 gündür yaptığım hız testlerinden aldığım sonuçlara göre hızım 0.2 -0.5 arasında gidip gelmekte şanslı isem anlık olarak 1 mbite çıkmaktadır. TTNET çağrı merkezini arayıp arıza kaydı bırakmak istediğimde ise kotayı aştığımdan dolayı herhangi bir arıza kaydı oluşturulmasına sistemin izin vermediğini söyledi konuştuğum müşteri temsilcisi. Yani kotayı aştıktan sonra yaşanacak herhangi bir sorunlara asla ve asla çözüm bulunması mümkün olmuyor, ay başında kotam yenilenince istenilen arıza kaydı bırakıla bilirmiş. İş işten geçtikten sonra neye yarar?

Koray 174 Okunma

Cevaplar

 • Koray28 Ağustos 2015

  Yıllardır TTNET kullanıcısıyım yıllardır doğru düzgün hizmet veremediler bulunduğum bölge de de alternatif olmadığı için ne yazık ki bu firma harici bir alternatif bulamıyorum. Kota aşımı ya da herhangi bir şey olmadığı zamanlarda dahi hızımın 2-3 MB arası civarında olduğunu görmekteyim. Böyle bir şey kabul edilemez. 16mbs ye varan tarifeyi kullanıyorum hızımın asla 16 olmayacağını biliyorum ama AKK olduğunda dahi hızın düştüğü seviyelerde hatta daha da aşağısında bir hız ile internet hizmeti verilmesine tahammül edemiyorum artık.

 • Koray03 Ağustos 2015

  16 m bit e kadar İnternet hizmeti paketini aldığım halde ve merkezi bir noktada oturduğum halde 4-5 m bit arası İnternet hizmeti alıyorum. Bugüne kadar TTNET ile bir çok kez hız problemi üzerine görüşmeler yaptım ve asla bir çözüm bulunamadı. Çağrı merkezini aradığımda hat değerlerim normal görünmesine rağmen bu kadar düşük hızı bana açıklamalarını istiyorum. Alt yapı kaynaklı bir sorun ise TTNET bu kadar mı acizdir ki bugüne kadar bir iyileştirme yapamıyor? Kaç yıllık müşterisiyim fakat taahhüdümüzün bittiği ilk gün başka bir servis sağlayıcısına geçeceğim. Ayda 75 küsur ücret verip bu kadar kötü bir hizmet almaya gerek yok. Taahhüdünden önce iptal durumunda 330 TL civarı bir ceza çıkıyor.

 • Koray01 Ağustos 2015

  Konuyla ilgili herhangi bir çözüm bulanamadı. Kotam yenilendiği halde hızım hala 3-5 mbit arası gidip gelmekte. Çağrı merkezinde hat değerlerim normal görünüyormuş. Taahhüdüm bittiği gün uzun yıllar kullanıcısı olduğum halde üyeliğimizi sonlandıracağım. Malum yeni gelen üyelere her daim daha iyi imkanları ve fırsatları oluyor uzun yıllar üye olmanın getirisi yok hatta problemlerine çözüm dahi bulamayan bir müşteri hizmetleri mevcut.

 • Türk Telekom Temsilcisi31 Temmuz 2015

  Müşterimizin talebi ile ilgili kendisi ile görüşülmüş olup gerekli bilgilendirme yapılmıştır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da www.ttnet.com.tr adresinde yer alan “Bize Ulaşın” formunu doldurarak bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

 • Türk Telekom Temsilcisi31 Temmuz 2015

  Değerli Müşterimiz, İlettiğiniz konu ile ilgili incelemelerimiz başlatılmıştır. En kısa sürede tarafınıza geri dönüş yapılacaktır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da www.ttnet.com.tr adresinden ileterek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön