21 Ocak 2014 #2247509

TTNET Abonelik İptali!

Yaklaşık 6-7 ay önce aboneliğimi bitirmek istediğim ve taahhüdüm'ünde bulunmaması nedeniyle rahatça aboneliğimi iptal ettirebileceğimi düşünerek online işlem sayfası üzerinden abonelik iptali kısmından ön işlemimi yaptım.


Müteakiben sistem bana 10 gün içerisinde ıslak imza vermek üzere en yakın TTNET merkezine gidip işlemi bitirmek ile ilgili bir mesaj verdi. Kısa süre sonra Ankara-Ulus-Merkez TTNET merkezine gittim ve beni çözüm masasına yönlendirdiler. Buradaki memure hanım bana kampanyadan almış olduğum bir ürün bulunduğunu(Laptop bilgisayar) aboneliğin iptali durumunda tek faturada ürünün borcunu ödemek zorunda kalabileceğim bilgisini verdi ve gün orada işlem iptalinden vazgeçtim.

Hakan 302 Okunma

Cevaplar

  • Türk Telekom Temsilcisi29 Ocak 2014

    Müşterimizin ilgili yazısı üzerine kendisi ile görüşülmüş olup gerekli bilgilendirme yapılmıştır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

  • Hakan22 Ocak 2014

    TTNET A.Ş Müdürlüğüne; 1892904323 numaralı iptal edilen abonenizim. TTnet' ten aldığım ürün ile taahhüt altına girdiğimi açıkçası bilmiyordum. Normalde abonelik taahhüdüm olmadığı için aboneliğimi iptal ettirsem bile aldığımı ürünü taksitler halinde ödemeye devam edebileceğimi düşünmüştüm. Bu sebeple Online işlem sayfanızdan abonelik iptal işlemini müteakiben söz konusu aboneliğimi iptal ettirmem durumunda kampanyadan aldığım ürünün tek faturada ödemem gerektiği hakkında ne arayan ne de bilgi veren olmuştu. Bu bilgiyi ttnet merkezine gitmiş ve oradaki memure hanımdan öğrenmiştim. Önemli bir ayrıntıdan bahsetmek istiyorum. Çözüm masasındaki memure hanımım verdiği bilgiye göre, henüz aboneliğimi iptal ettirmediğim için yani ıslak imza ile işlemi bitirmediğim için aboneliğim iptal olmayacağını ve devam edeceğini söylemesi üzerine herhangi bir işlem yapmadan oradan ayrıldım. Kısa bir süre sonra ttnet’ ten bir mektup geldi. Mektupta borcun tamamını ödemem gerektiğini aksi takdirde avukat mahkeme masraflarıyla birlikte borcun tamamını icra yoluyla tahsil edileceğine dair bilgilendiriliyordum. Bundan sonra defalarca müşteri hizmetlerini aradığım aboneliğimi iptal ettirmekten vaz geçtiğimi söylediğim halde(Ses kayıtları incelenebilir) ve o kadar şikâyet kaydı oluşturduk gereği yapılıp tarafınıza bilgi verilecek denildiği halde ne arayan nede bilgi veren oldu. Her defasında tekrar tekrar aradığım halde hep benzer ifadeler kullanılmış olumlu veya olumsuz bir sonuç verilmemiştir. Bu süreç esnasında fatura meblağı artmış ve bana bir ödeme kolaylığı sağlanmamıştır. Kampanya dahilinde 36 ay süre ile aldığım ürüne piyasa değerinin, peşinen çok çok üzerinde bir fiyat ödediğim halde tenzilat’ ta yapılmamıştır. Bu sebeple ödediğim rakamın fahiş olduğunu piyasa araştırmalarımla bilmekteyim. Aboneliğimin imzam olmadan nasıl iptal edildiğini ise anlamış değilim. Önceki senelerde yine online işlem üzerinden bir iptal girişimim olmuştu, tabii o zaman bir ürün almış ta değildim. Sistem yine bana on gün içerisinde en yakın TTnet merkezine gidip ıslak imza ile işlemi bitirmem gerektiğini aksi takdirde aboneliğimin devam edeceğini bildirmişti ama o zaman aboneliğim iptal olmamıştı. Sonuç itibariyle TTNet kurumuna 1.709 TL ödemiş ve bu rakamı kredi kartına 6 taksit yaptırmak zorunda kaldığım için ise 85 TL daha ekstra ödemek zorunda kaldığımı belirtmek isterim. Ürünün rayiç ve peşin fiyatının belirlenip, yaptığım ödemenin fazlasının iade edilmesini istiyorum. Tarafınızdan bilgilendirilmek üzere cevap bekliyorum. Gerekirse bu hususta Yasal haklarımı kullanacağımı Tüketici mahkemelerine verilmek üzere konu ile ilgili evrak ve kayıtların hepsinin düzenli bir şekilde sakladığımı ve dosyaladığımı da belirtmek istiyorum. 22.01.2014 Hakan ÖZDEMİR

  • Türk Telekom Temsilcisi21 Ocak 2014

    Müşterimizin şikâyeti tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede müşterimize bilgilendirme yapılacaktır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön