25 Şubat 2015

Tivibu Sürekli Kopma ve Bağlantı Sorunu!

Uzun süredir TTNET müşterisiyim ve Tivibu'da kullanıyorum.
TiviBu hizmeti için getirip özel bir modem taktılar (Tivibu Alt yapısı için yapılandırılmış). 6 aydır sürekli modem ADSL portu kaybediyor ve Tivibu hizmetinde de sürekli donma oluyor. ADSL Spliter değiştirdim, hattı direk takarak kullanmayı denedim (telefon kullanmadan), başka modem olmuyor.


Çünkü Tivibu düzgün çalışmıyor, ayarlarını yapsanız dahi. Çok uzun süredir onlarca kez Müşteri hizmetlerine sorunu iletmeme rağmen sorunum çözülmedi. Sürekli aynı kısır döngüye giriyoruz ve buraya yazdıktan sonra da sorun çözülmezse telefon-internet ve Tivibu hizmetlerini kapattıracağım.

Özge 1.347 Okunma

Cevaplar

 • Özge16 Mart 2015

  Az önce müşteri hizmetleri ile görüştüm, telefonda konuştuktan sonra modem arayüzünde alabileceğim en fazla hız ADSL Hızı (Kb/s):958/14124 olarak değiştirildi, lakin daha önce bu değer 16 MBS idi, yani hız ölçümü değil teknik olarak tarifem ve paketimin alt yapısı 16 MBS olmalı, benim anlık aldığım hız 10 MBS olabilir, 12 MBS olabilir... Diyorum ki bu hız değerini kim düşürdü 8 MBS 'ye, benim haberim olmadan, bana diyor ki bu tür hız düşürmeleri yapılabilir? Allah aşkına bu nedir, şu anda yine tarifeme göre alt yapı alamıyorum, önceden memnundum, 16 MBS hız alıyordum (teknik alt yapı olarak). Modem arayüzünde görünen değerin kesinlikle faturamdaki tarifemdeki değer sınırında olması gerekir. Bu şekilde olursa bana 50 MBS hız da verilse alt yapı modemde görünen 14 MBS nin üstüne çıkamaz. Bunu anlatamadım bir türlü müşteri temsilcisine, kesinlikle hizmetleri kapattırmak istiyorum, buraya yazıyorum ki rezaleti görsün herkes!

 • Özge16 Mart 2015

  Şikayeti bıraktığım günden sonra durum düzelir gibi oldu ancak kopmalar devam etti, 2-3 gündür ödediğim tarife 16 MBS'ye kadar hız olmasına rağmen modemden baktığımda hız limitimi 8 MBS'ye düşürmüşler, ödediğim fatura ve tarife 16 MBS, ancak hız 8Mbs, servisle ilgili sorun yaşadığım tarihlerle ilgili faturada indirim de yapılmamış. Şu an itibariyle ADSL Hızı (Kb/s): 799/8191 TTnet cidden dalga geçer gibi, onlarca arıza kaydım var, 6 aydır kopma sorununu halledemediler, Tivibu hizmeti de bu yüzden aksadı, artık HD yayınlar için bu 8 MBS ile ne yapacağız bakalım. Kapattırmak ve başka firmaya geçmek istediğimi söylediğimde taahhüt karşıma çıkıyor, servisten yararlanamadığım için taahhütteki hizmeti düzenli alamadığım için ceza ödemek istemediğimi söyledim, ancak Türk Telekom Müdürlüğü'ne gidip arıza ispatı yapmam gerektiğini söylediler. Bu şikayeti buradan kaldırmayacağım, ya hattı cayma bedeli olmadan Tivibu ve TTNET hizmetlerini kapatmalılar, ya da ben cayma bedelini ödeyip her ay fatura ödeyip paramla rezil olacağıma bir kere öderim, bu rezil hizmetten kurtulurum! Taahhüt ettikleri hizmeti veremediklerini benim ispat etmemi istiyorlar. Halbuki kayıtlarında kopmalar hız değerleri tarife gibi, hepsi görünüyor. Merkez hizmette sorun çözülemediğinden müşteri hattının cayma bedelsiz kapanmasını sağlayamıyor. Pes! TTnet müşteri hizmetleri buraya kopyala yapıştır cevap yazmaktansa aylardır giderilemeyen sorun, fatura ve tarifedeki paket dışı hız düşürme ile ilgili teknisyenler ve çalışanlar hakkında işlem yapmalı, bu işlerden anlayan birisi olmasam ne olacaktı? Modem arayüzünden hızı düşürdüğünüzü fark etmeden 16 MBS tarife ödeyecektim, 8Mbs hizmet alacaktım. Cidden yazık, bu ülkedeki müşterilerinizi cidden önemsemiyorsunuz.

 • Türk Telekom Temsilcisi25 Şubat 2015

  Müşterimizin ilgili yazısı üzerine kendisi ile görüşülmüş olup gerekli bilgilendirme yapılmıştır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

 • Türk Telekom Temsilcisi25 Şubat 2015

  Müşterimizin şikâyeti tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede müşterimize bilgilendirme yapılacaktır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

 • Özge24 Şubat 2015

  İlgili firma genel bir cevap yazmasın diye ekleyeyim: Müşteri hizmetleri ile görüşürken dahi modem de ADSL kopmaları oluyor ve müşteri temsilcisi bu kopmaları kendilerinin de gördüğünü söylüyor, telefon kayıtları dinlenirse bu anlaşılabilir. 24.02.2014 tarihinde bir kanaldaki filmi izlerken dahi 10 kez kopma yaşadım, gün içerisinde ben işteyken kim bilir kaç kez kopuyor. (?) Yani kopmaları görüyorlar ancak eve gelen teknisyenler o an modeme bakıyorlar ADSL internet var Tivibu çalışıyor, sonra bir yeri arayıp sinyal testi yapıyorlar tamam güzel, ancak gün içerisinde onlarca kez kopma oluyor. Ben nasıl denk getireceğim kopma anlarını teknisyenlere göstereceğim bilemedim. İnanılır gibi değil ancak gerçek bu.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön